Dziwne reklamy po nieodebranym połączeniu


(bernard_w) #1

Witam. Pojawia mi się przykładowo taki komunikat po nieodebranych połączeniach. Jak to wyłączyć? Zablokowałem już powiadomienia wszystkich podejrzanych aplikacji. Pojawiło się kilka dni temu. Proszę o pomoc.
Sony Xperia X Performance, Android 7.1.1 / 41.2.A.7.65.


(blumberplumber) #2

Niczego ostatnio czasem nie ściągałeś z internetu, żadnych aplikacji od mniej znanych twórców? Wyglążda to naprawdę dziwnie. Radziłbym Ci zainstalować jakiś antywirus, np. Avast! i przeskanować urządzenie, bo możesz mieć na nim adware, albo - co gorsza - spyware.


(IPSEN) #3

Dodatkowo przeskanuj-Malwarebytes for Android


(manieKMP) #4

Nie używasz czasami jakiejś aplikacji do połączeń lub kontaktów pobranej ze sklepu GP? Zrzut nie pokazuje przypadkiem aplikacji pokroju Truecaller lub jakiegoś block’era połączeń, które to przeważnie w standardzie mają zaimplementowanego reklamiarza i wyświetlają reklamy dopóki nie uiści się opłaty w aplikacji lub wykupi wersję “pro”? Mi to wygląda na taki właśnie przypadek.


(Thadrion) #5

albo nie zainstalowałeś jakiegoś launchera w wersji free? pamiętam że któryś z popularnych launcherów mi takie reklamy wstawiał


(bernard_w) #6

Ostatnią moją nową aplikacją są Kontakty Google. Ale to chyba nie źródło problemu. Nie mam też żadnego launchera (używam Tapet Google) ani aplikacji dialera. Zainstalowałem Avasta i Malwarebytes. Skanowanie nic nie wykazało, ale przy włączonym antywirusie reklamy się nie pojawiają po połączeniach. Dzięki za pomoc!


(krystian3w) #7

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zemana.msecurity

Kiedyś był Ad Detector by TrustGo i pokazywał co za aplikacje wyświetlają reklamy i ich ocenę drażliwości / niebezpieczenistwa w skali “0-100”.