Dziwne rzeczy dzieją się z plikami

No więc mam taki problem: chcę odpalić sobie plik, a tu kicha, nie działa. Zaglądam do plików, a tu takie coś:


Jak coś, to one tak naprawdę zajmują na dysku tyle ile przed awarią

Próbuję usunąć, a tu znowu kicha:
problem_02

Mógbły mi ktoś pomóc?

Prawdopodobnie ransomware. Bez formatu raczej się nie obędzie.

@WuOJot Sądząc po datach modyfikacji folderów (1988, 2028, 2051, 2071, 2084) oraz rozmiarach plików (rzędu 3,96 GB) wygląda to na rozwaloną strukturę systemu plików NTFS a nie ransomware.

Pozdrawiam!

Ransomware może to powodować.System się w ogóle uruchamia ?.

Kliknij prawym myszy na dysku, właściwości, narzędzia, napraw:

https://lockhunter.com/download.htm
Masz do wyboru wersje instalacyjną lub portable. To program do usuwania nieusuwalnych
Ewentualnie cos podobnego szukaj.
Przeskanuj system SFC-fem, uruchom chkdsk
To co masz to raczej tzw. „garbled letters”. Niepokój mogą budzić daty modyfikacji.
Nie piszesz ile tego jest i skąd te foldery. Nieraz ZiP potrafi robić takie numery.
Ja bym przeskanował również przez FRST.

Tez bym strzelam w uszkodzenie czy to plików czy ich struktury czy samego dysku

Jeżeli to ransomwere to powinien już poprosić o przelew :slight_smile:

Napisz dokładniej ci działa a co nie i jakie to były pliki

Zrób smart dysku może.

Może jednak nie rób z siebie :clown_face: wstawiając swoją :laughing: gdzie się da. :clown_face: to :clown_face:. Każdy widzi. Nie reklamuj się

Ale ja nie reklamuje się jako ‘marka’, chyba Ci coś się pokićkało od linkowania na potegę do anglojęzycznych poradników.

O emoji piszę z 100 raz - zablokuj sobie moje w uBlock Origin:

##.post-retort__tooltip:has-text(krystian3w):upward(1)

JavaScript się nauczysz jak zacznie znikać za dużo ikonek (tłum w ilości +2 osób poprze dislajkowanie).

Dobra, zrobiłem backup niewadliwych plików, potem tak jak zalecał fobo, a na koniec zformatowałem pendrive. Dziękuję za pomoc!

Prościej będzie jak przestaniesz robić z siebie clowna i je zamieszczać
O tym byś zaczął pisać zrozumiale, nawet nie wspomnę.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.