Dziwne rzeczy na komputerze sie dzieją

Witam wszystkich.

 

Proszę o poradę. Mój laptop ma win8 64bit oryginał

 

  1. Kiedy wciskam ctrl+alt+delete w celu uruchomienia menadżera zadań, po wybraniu “menadżer zadań” muszę czekajć około 2-5 minut aż się pojawi okienko z aktywnymi procesami

  2. Komputer ciągle rozłącza z wifi UPC (inny tego nie robi, podobnie jak telefon)

  3. Niemal codziennie zawiesz mi się firefox, po prostu w pewny momencie zawieszenie i biały ekran. Mogę zminimalizować i wznowić ale ekran nadal jest biały. Muszę więc zakończyć proces firefox i na nowo uruchomić, co dziwne czyści chyba wtedy pamięc podręczną bo znikają wszelkie zalogowania, nie da się przywrócić ostatnio używanych kart. Wczoraj jak uruchomiłem firefox po tej akcji dziwna czcionka była (taka niewyraźna) więc zakończyłem proces i na nowo, wtedy już była normalna.

 

Kiedy pisałem tego posta stała się dziwna sprawa - komputer się zawiesił, zniknął po chwili menu start po to by zaraz się pojawić komputer się odwiesił i działa. Piszę tego posta z innego laptopa.

 

Dotąd poczynione przeze mnie kroki: skanowanie malware antybytes, skanowania g-data internet secruity. Nic nie wykazało. Reinstal firefoxa - nie pomogło. Codziennie czyszcze ccleanerem

Mam wrażenie że coś lub ktoś szpieguje mój komputer, możliwe to? Co sądzicie o moich problemach. Dodam, że pracuje przed komputerem i naprawdę to wszystko mi utrudnia życie. Dzięki serdeczne za pomoc.

 

Dodam, że np. kiedy daję “uruchom ponownie” mam na myśliu system to trwa to bardzo długo…

Ja bym zaczął od sprawdzenia dysku i temperatur… Ponadto “mój laptop” to trochę skąpe informacje by wyrobić sobie zdanie.

Być może wystarczy wyłączyć akceleracje sprzętową w Firefoxie (odznaczyć w opcje, zaawansowane, ogólne). To obecnie najczęstszy problem gryzienia sie Firefoxa ze starszymi sterownikami grafiki. A kliknij w pomoc, informacje dla pomocy technicznej, skopiuj na mysz wszystko, co jest w rozszerzeniach, następnie kliknij w wszystkie zgłoszenia awarii i - jeśli takowe będą - wklej linka ze strony, ktora sie otworzy.

Bogdan_G zrobiłem jak radziłeś. Co do tej pomocy, tutaj link: https://crash-stats.mozilla.com/report/index/8d4ca9af-149d-4657-a417-1c2152150114

Spróbuj w Firefoxie powyłączać wszystkie dodatki i przetestuj wtedy przeglądarkę.

Jak robiłeś reinstalację Firefoxa to czy usunąłeś dokładnie wszystko? bo często zostaje dużo ustawień i wpisów w rejestrze. Może powtórz jeszcze raz tą czynność odinstalowując Firefoxa jakimś programem typu Revo Uninstaller, a dopiero potem zainstaluj na nowo.

Dziękuję, firefox działa póki co bez zarzutu, wyłączyłem akcelerację sprzętową. Powiedzcie mi jest możliwość że ktoś szpieguje mój komputer jeżeli antywiry i antymalware nic nie wykrywają? Zastanawiają mnie różne dziwne rzeczy co na nim się dzieją.

Opisz to dokładnie, co dziwnego się dzieje. Najlepiej to pobierz taki malutki program openedfilesview, do niego spolszczenie i sprawdzaj każdy plik otwarty w systemie. Program pobierasz ze strony nirsoft, wypakowujesz, zawartość spolszczenia wklejasz do folderu programu, potem usuwasz zipy i folder spolszczenia i korzystasz z programu. Na zaznaczone klikasz dwukrotnie, wyskakują właściwości, kopiujesz nazwę wklejasz w google. W razie znalezienia problemu, ten programik pokazuje ścieżkę do pliku, gdzie on jest. W ten sposób otwierając stronę virus total online możesz sprawdzić, czy to niebezpieczeństwo, czy dobre coś tam. W razie, gdybyś nie umiał poradzić sobie z uchwytami, zabiciem procesu jakiejś niebezpiecznej aplikacji, to piszesz Tu, żeby niczego nie popsuć w systemie.

https://www.virustotal.com/pl/

optek2

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.