Dziwne rzeczy po nieudanym formacie

Witam


Chciałem ostatnio zrobić format ,gdy już doszło do momentu gdy komputer miał się ponownie uruchomić . Natomiast wyświetliło się to (załącznik )
I teraz wyświetla się to przy każdym uruchomieniu komputera .Próbowałem formatować z pendriva i z płyty lecz nadal to (załącznik ) wyskakuje

Jak uruchomiasz na karcie graficznej dedykowanej (dodatkowej) i masz integrę to sprawdź na integrze.

1 polubienie

Mam integrę ,tylko że nigdy jej nie używałem więc ,jak uruchomić komputer z integry ?

podłącz pod nią monitor

1 polubienie

A tak w ogóle po co mam włączyć komputer przez integrę ?

By na wszelki wypadek wykluczyć GPU.

1 polubienie

Tak samo jest

No to by trzeba było sprawdzić czy wszystko jest dobrze włożone i podłączone.
I potem testować czy od jakieś części jest zależny błąd.

Przepraszam bardzo chodziło mi o to że w trakcie formatowania był taki moment a nie że na samym końcu
Wszystko jest dobrze podkręcone itp

bo z reguły formatowanie, nawet przerwane, nie powoduje takich artefaktów, i możliwe że któraś część jest uszkodzona, i dlatego takie coś wyskoczyło, a zwłaszcza jak grafika pada

ogólnie możesz kompa uruchomić? wejść do biosu? jeśli tak to czy tam są jakieś artefakty? czy od razu po naciśnięciu powera takie coś się pojawia?

1 polubienie

Zrobiłem reseta biosu ,teraz jest tylko czarny ekran,uruchamiam kompa wyskakuje logo Gigabyte potem jest jak wyżej pisałem czarny ekran
Mój bios jest stary i nie wykrywa klawiatur od usb więc nie mogę wejść do niego .

Jak ja mam podłączyć integrę do monitora?

przecież wyżej pisałeś że to zrobiłeś i jest tak samo?

Napisałem tak ale chyba źle podłączyłem ten monitor

od monitora z reguły jest jeden kabel który wychodzi do kompa, ciężko tu się pomylić, zrób może zdjęcie tyłu kompa,

Wysyłam…

Musiałbyś poszukać kabla analog D-Sub/VGA i podłączyć pod niebieskie złącze widoczne na ostatniej fotce. Ale wtedy też musisz wymontować kartę graficzną, którą używasz aktualnie lub przełączyć BIOS aby włączone były obydwie.

Co ma mi wyskoczyć jak uruchomię komputer z integrą ,skoro jak formatowałem to mi chyba wszystko usunęło ?

BIOS działa niezależnie od formatowania. Odczep kartę graficzną (tą dedykowaną) i podłącz monitor do tego górnego złącza ekranu przez przejściówkę (chyba, że masz też do monitora kabel D-SUB (niebieski - VGA) - wtedy użyj tego kabla, przejściówka nie będzie potrzebna)

2 polubienia