Dziwne rzeczy po nieudanym formacie

(Grzybekk) #1

Witam

Chciałem ostatnio zrobić format ,gdy już doszło do momentu gdy komputer miał się ponownie uruchomić . Natomiast wyświetliło się to (załącznik )
I teraz wyświetla się to przy każdym uruchomieniu komputera .Próbowałem formatować z pendriva i z płyty lecz nadal to (załącznik ) wyskakuje

(krystian3w) #2

Jak uruchomiasz na karcie graficznej dedykowanej (dodatkowej) i masz integrę to sprawdź na integrze.

(Grzybekk) #3

Mam integrę ,tylko że nigdy jej nie używałem więc ,jak uruchomić komputer z integry ?

(mechanic) #4

podłącz pod nią monitor

(Grzybekk) #5

A tak w ogóle po co mam włączyć komputer przez integrę ?

(krystian3w) #6

By na wszelki wypadek wykluczyć GPU.

(Grzybekk) #7

Tak samo jest

(krystian3w) #8

No to by trzeba było sprawdzić czy wszystko jest dobrze włożone i podłączone.
I potem testować czy od jakieś części jest zależny błąd.

(Grzybekk) #9

Przepraszam bardzo chodziło mi o to że w trakcie formatowania był taki moment a nie że na samym końcu
Wszystko jest dobrze podkręcone itp

(mechanic) #10

bo z reguły formatowanie, nawet przerwane, nie powoduje takich artefaktów, i możliwe że któraś część jest uszkodzona, i dlatego takie coś wyskoczyło, a zwłaszcza jak grafika pada

ogólnie możesz kompa uruchomić? wejść do biosu? jeśli tak to czy tam są jakieś artefakty? czy od razu po naciśnięciu powera takie coś się pojawia?

(Grzybekk) #11

Zrobiłem reseta biosu ,teraz jest tylko czarny ekran,uruchamiam kompa wyskakuje logo Gigabyte potem jest jak wyżej pisałem czarny ekran
Mój bios jest stary i nie wykrywa klawiatur od usb więc nie mogę wejść do niego .

(Grzybekk) #12

Jak ja mam podłączyć integrę do monitora?

(mechanic) #13

przecież wyżej pisałeś że to zrobiłeś i jest tak samo?

(Grzybekk) #14

Napisałem tak ale chyba źle podłączyłem ten monitor

(mechanic) #15

od monitora z reguły jest jeden kabel który wychodzi do kompa, ciężko tu się pomylić, zrób może zdjęcie tyłu kompa,

(Grzybekk) #16

Wysyłam…

(Grzybekk) #17

(Longhorn2009) #18

Musiałbyś poszukać kabla analog D-Sub/VGA i podłączyć pod niebieskie złącze widoczne na ostatniej fotce. Ale wtedy też musisz wymontować kartę graficzną, którą używasz aktualnie lub przełączyć BIOS aby włączone były obydwie.

(Grzybekk) #19

Co ma mi wyskoczyć jak uruchomię komputer z integrą ,skoro jak formatowałem to mi chyba wszystko usunęło ?

(hindus) #20

BIOS działa niezależnie od formatowania. Odczep kartę graficzną (tą dedykowaną) i podłącz monitor do tego górnego złącza ekranu przez przejściówkę (chyba, że masz też do monitora kabel D-SUB (niebieski - VGA) - wtedy użyj tego kabla, przejściówka nie będzie potrzebna)