Dziwne rzeczy sie dzieja!

Mam Win98 przy prawie kazdym starcie systemu zawiesza mi sie komputer (na logo Windowsa). POMOCY MI POTRZEBA! !!

Basiu !

Jeżeli tę wiadomość udało Ci się wysłać ze swojego kompa, tzn., że jeszcze nie jest tak źle, bo system uruchomił się, a jeżeli nie - to raczej nie mam dla Ciebie dobrych wieści.

Najpierw daj komputerkowi odpocząć. Wyłącz go i poczekaj ze 2 godz. Uruchom ponownie. Jeżeli dalej się zawiesza, to jeżeli nie wysiadł jakiś podzespół, co jest mniej prawdopodobne, to pewnie Twój system padł !!

Może ostatnio robiłaś zbyt gorliwe porządki i wykasowałaś jakiś ważny katalog ???

POZDRAWIAM CIĘ SERDECZNIE

Basiu - jeżeli komputer zawiesza Ci się już w trakcie ładowania to sama sobie z tym prawdopodobnie niestety nie poradzisz… Są różne takie cuda jak Tryb Awaryjny w systemie Windows ale opisywanie tego abyś sama spróbowała jest bardzo ciężkie.

Moja rada: sześciopak Żywca + tel. do kolegi biegłego w komputerach = rozwiązanie problemu

Jeżeli nikogo takiego nie znasz to napisz z jakiej jesteś miejscowości.

Pozdrawiam

Sorry nie zauważyłem, że podałaś w nicku :oops:

W czasie startu kompa naciśnij F8.

Uruchomisz okno poleceń.

Korzystając ze strzałek klawiatury góra-dół

podświetl polecenie Uruchom w trybie Awaryjnym

i kliknij Enter.

Jak Winda wstanie - zrestartuj go,

ale ścieżką Start/ Uruchom ponownie.

:frowning: Kolego Edgar, choć powinienem napomnieć Cię na PW to jednak (ryzykując podejrzenia o nabijanie postów) zrobię to publicznie. A zatem zapytuję: czy Ty miałeś pętlę czasową na Star Treku a może porwali Cię rebelianci w czasie podróży do Dzabby??

:o no bo czy jest normalne odpowiadać na topic założony trzy lata temu?? :o

Przebiłeś w oryginalności kolegę Mateo…