Dziwne ślady na ekranie

Siemaneczko ostatnio zauważyłem, że na ekranie czasami pokazują się dziwne ślady o takie:

 

http://zapodaj.net/2716409cb5afc.png.html

 

Od czego to może być?

Chodzi ci o te czerwone prostokąty, czy zaznaczyłeś nimi coś, czego ja nie widzę?

Chodzi mi o to co jest w tych prostokątach. Takie przedłużenia apek metro ślady przy myszce też takie są i wszędzie takie smugi jakby.

Niczego tam nie widzę :slight_smile: Może nagraj filmik, w którym lepiej to będzie widoczne? Być może ktoś zauważy tam coś, ale jestem już drugim, który nic tam nie widzi :slight_smile:

FacePlam. No jak niczego nie widać widać takie smugi jakby przy apkach. Przedłużenia takie

Ja tez nic nie widzę na Twojej fotce, ale… czy to “zjawisko” występuje podczas przewijania na boki menu Start i widać je w miejscu gdzie spotykają się kolory o dużym kontraście? Jeżeli tak, to jest to prawdopodobnie efekt smużenia podczas ruchu, spowodowany relatywnie długim czasem reakcji matrycy. Niestety niewiele można z tym zrobić.

Przy dużym zbliżeniu screena faktycznie widać… obramówkę kafelków, która gołym okiem nie jest zauważalna. Ja też takie mam. I nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek było inaczej. Cień myszy możesz wyłączyć w ustawieniach mysz->wskaźniki->włącz cień wskaźnika.

Po pierwsze te zjawisko występuje cały czas gdy coś jasnego spotyka się z kolorem ciemnym to wtedy na tym czarnym robi się taki ślad jasny którego nie powinno być i to nie tylko w start ale wszędzie gdzie jasny spotka się z ciemnym kolorem. Spójrzcie na napis start widzicie że za nim jest drugi napis start ale taki mniej wyraźny? Takie odbicie które w ogóle nie powinno mieć miejsce.

Choćbym nie wiem jak się przyglądał, jak przybliżał, to pod napisem “Start” nie widzę żadnego drugiego “Startu”. Jest tylko jeden, a pod nim jest ciemne tło. Sprawdź na innym monitorze czy to ci się powtarza.

ok sprawdzę. Faktycznie nic nie widać na drugim kompie ale jak z mojego kompa wejdę na ten obraz na www to widać mój problem ■■■. Bo robią mi się takie smugi może pokaże wam to w formie painta: http://zapodaj.net/6a44ab19a7a99.png.html i chodzi mi o to, że to co jest w tych kwadratach to jest mój problem i taki podwojony start no takie dziwne ślady

Przykro mi, ja osobiście nic takiego nie widzę na tym screenie. Mimo, że przybliżam najmocniej jak się da i przyglądam się temu z odległości 5 cm ;).

No przecież mówię, że patrzyłem na innym kompie i właśnie tego nie było widać a na moim widać to wygląda tak jak narysowałem w paincie. :slight_smile: Ale to nie tylko jest przy kafelkach. Może to wina monitora bo ma już swoje lata. Jutro spróbuje podłączyć inny kabel do monitora i napisze czy nadal jest problem czy nie ma.