Dziwne ślady na ekranie

(adi0922) #1

Siemaneczko ostatnio zauważyłem, że na ekranie czasami pokazują się dziwne ślady o takie:

http://zapodaj.net/2716409cb5afc.png.html

Od czego to może być?

(Draiss) #2

Chodzi ci o te czerwone prostokąty, czy zaznaczyłeś nimi coś, czego ja nie widzę?

(adi0922) #3

Chodzi mi o to co jest w tych prostokątach. Takie przedłużenia apek metro ślady przy myszce też takie są i wszędzie takie smugi jakby.

(Jusko) #4

Niczego tam nie widzę :slight_smile: Może nagraj filmik, w którym lepiej to będzie widoczne? Być może ktoś zauważy tam coś, ale jestem już drugim, który nic tam nie widzi :slight_smile:

(adi0922) #5

FacePlam. No jak niczego nie widać widać takie smugi jakby przy apkach. Przedłużenia takie

(qbaz) #6

Ja tez nic nie widzę na Twojej fotce, ale... czy to "zjawisko" występuje podczas przewijania na boki menu Start i widać je w miejscu gdzie spotykają się kolory o dużym kontraście? Jeżeli tak, to jest to prawdopodobnie efekt smużenia podczas ruchu, spowodowany relatywnie długim czasem reakcji matrycy. Niestety niewiele można z tym zrobić.

(wefhy) #7

Przy dużym zbliżeniu screena faktycznie widać... obramówkę kafelków, która gołym okiem nie jest zauważalna. Ja też takie mam. I nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek było inaczej. Cień myszy możesz wyłączyć w ustawieniach mysz->wskaźniki->włącz cień wskaźnika.

(adi0922) #8

Po pierwsze te zjawisko występuje cały czas gdy coś jasnego spotyka się z kolorem ciemnym to wtedy na tym czarnym robi się taki ślad jasny którego nie powinno być i to nie tylko w start ale wszędzie gdzie jasny spotka się z ciemnym kolorem. Spójrzcie na napis start widzicie że za nim jest drugi napis start ale taki mniej wyraźny? Takie odbicie które w ogóle nie powinno mieć miejsce.

(Draiss) #9

Choćbym nie wiem jak się przyglądał, jak przybliżał, to pod napisem "Start" nie widzę żadnego drugiego "Startu". Jest tylko jeden, a pod nim jest ciemne tło. Sprawdź na innym monitorze czy to ci się powtarza.

(adi0922) #10

ok sprawdzę. Faktycznie nic nie widać na drugim kompie ale jak z mojego kompa wejdę na ten obraz na www to widać mój problem WTF. Bo robią mi się takie smugi może pokaże wam to w formie painta: http://zapodaj.net/6a44ab19a7a99.png.html i chodzi mi o to, że to co jest w tych kwadratach to jest mój problem i taki podwojony start no takie dziwne ślady

(Draiss) #11

Przykro mi, ja osobiście nic takiego nie widzę na tym screenie. Mimo, że przybliżam najmocniej jak się da i przyglądam się temu z odległości 5 cm :wink:.

(adi0922) #12

No przecież mówię, że patrzyłem na innym kompie i właśnie tego nie było widać a na moim widać to wygląda tak jak narysowałem w paincie. :slight_smile: Ale to nie tylko jest przy kafelkach. Może to wina monitora bo ma już swoje lata. Jutro spróbuje podłączyć inny kabel do monitora i napisze czy nadal jest problem czy nie ma.