Dziwne smugi na ekranie

Witam, mam problem z wyświetlaczem. Otóż grałem sobie (wszystko było ok) wyłączam kompa, włączam później i nagle pojawiają się dziwne smugi. Wygląda to tak jakby zrobiła się przezroczysta odbitka ekranu i przesunęła się lekko w prawą stronę, co efektem są denerwujące, kolorowe cienie pod każdym obiektem na ekranie (podczas gry też). Jaki może być powód? Z góry Thx za pomoc.

Wygląda to tak:

  1. (po środku pulpitu)

dsc00131cz3.jpg

  1. (przy lewej krawędzi)

dsc00132bh7.jpg

Jaki to monitor ? CRT, czy LCD ?

Jaką posiadasz kartę graficzną ? Kombinowałeś coś ze sterownikami od karty graficznej ?

Może problem z przewodem do monitora. Podokręcaj go, poruszaj nim. W pracy pomogło po dociśnięciu karty graficznej do slotu.

No to tak:

-To jest monitor lcd.

-Grafika: Gigabyte 9800 GT

-Różnie to bywa: raz jest normalnie, raz nie.

Ten problem pojawił się dopiero 2 m-ce po kupnie nowego kompa.

A czasem niema wysokiej temperatury? Sprawdź temperaturę, przeinstaluj sterowniki, sprawdź przewody wszystkie , podaj model monitora (albo jeżeli wiesz jak zresetuj jego ustawienia), jaki masz zasilacz?, system to XP?

-Przewody sprawdzałem, wszystko w porządku;

-Aktualizowałem stery do grafy (jakieś 2 tyg temu);

-Windows XP Sp2

-Zasilacz marki FEEL (nie wiem dokładnie) 500 W

-Monitor DELL 2000FP

-Wg. Speedfana, wszystko jest w porządku

To je przeinstaluj, najpierw usuń zrób restart i zobacz czy coś się zmieniło jeżeli jest lepiej zainstaluj te dołączone do karty graficznej, restart, jak wszystko OK zainstaluj najnowsze ze strony producenta NIE nvidia.com

A jeszcze pyt. w co grałeś??

Zaczelo sie od pogrania sobie w CSa (normalnie go zainstalowałem), nastepnego dnia wyskoczyły owe smugi

Linubi , sprawdź, czy w trybie awaryjnym występuje ten sam problem.

Masz w pobliżu monitora jakiś magnes (w głośniku np)?

Pole elektromagnetyczne nie ma wpływu na monitory LCD.

Ups, faktycznie. :slight_smile: Bd pamiętał na przyszłość.

,

Ściągnij program Ntune i otwórz Panel Nvidia daj zakładkę Temperatura (mam teraz Radeona więc jak pomyliłem piszcie).

Hmm NVidia MV pokazuje temperaturę GPU 51 stopni celsjusza

Czyli pozostaje zrobić jedno, podepnij monitor do innego komputera, z tym samym kablem KOMP>LCD

Linubi

Zrób screena i wrzuć go na jakiś hosting zdjęć, np. imageshack.us.

Podaj link do screena.

Jeżeli na screenie zobaczymy to samo, co Ty widzisz na monitorze, to znaczy, że wina nie leży po stronie monitora.

Natomiast jeżeli na screenie nie zobaczymy problemu, to znaczy, że to wina monitora.