Dziwne spadki fps w CS:GO

**Procesor:**i5 9600K 3,7GHz (Turbo 4,6GHz ) 6 rdzeni /6 wątków 9MB Cache
**Płyta główna:**MSI Z390 Gaming PLUS
**Karta graficzna:**MSI GeForce RTX 2060 6GB VENTUS XS OC
**Dysk HDD:**Toshiba P300 1TB 7200obr/min , 64MB Cache
**Dysk SSD:**Adata SX8200 PRO 256GB
**Pamięć RAM:**DDR4 16GB/3200MHz
**Zasilacz:**SilentiumPC Vero L2 600W 80+ BRONZE

od niedawna podłączyłem 2 monitor i gdy mam odpalone cs go i na 2 monitorze np. youtub-a to mam wrażenie jakbym miał 40 fps-ów ale w grze mi pokazjue że mam podad 300 można jakoś rozwiązać ten problem?

Hej,

  • Jakie są rozdzielczości na poszczególnych monitorach?
  • Do jakich złącz są one podłączone w karcie graficznej?
  • Korzystasz - rozumiem - z trybu rozszerzonego pulpitu?

Pozdrawiam,
Dimatheus


steam ustawienia cs go wlasciwosci ustaw opcj urucha…

-novid -tickrate 128 -high -threads 2 -nod3d9ex -freq 75 -refresh 75 lub -novid -tickrate 128 -high -threads 2 -nod3d9ex -freq 144 -refresh 144

Nie, nie - mnie chodzi o rozdzielczość i odświeżanie ekranów poszczególnych oraz o to, czy są podłączone przez D-Sub/DVI/HDMI/DP.

Nie rozumiem decyzji o wyłączeniu d3d9ex, parametr -high jest niezalecany z powodu możliwych input lagów, a o wykorzystywaniu dwóch spośród sześciu wątków nie wspomnę…
Odnośniki mówą, że karzesz mu obniżyć detale WE WSZYSTKICH grach (z drobną optymalizacją m.in. włączając Shader Cache)…
Przyznaj się, przeczytałeś frazę „mam dziwne spadki w csgo” i poleciałeś z kupą niczego nie czytając danych o sprzęcie pytającego!

  1. Sprawdź, czy w Menedżerze Zadań (podgląd szczegółowy) w zakładce „Wydajność” masz kafelek informacyjny o wydajności GPU. Wejdź w niego, ustaw go na drugim monitorze tak, aby Video Decode i 3D były widoczne, następnie odpal YouTube’a i CS:GO i obserwuj użycie 3D, Video Decode i CPU.
  2. Alternatywnie włącz HWMonitor (m.in. z dobrychprogramy, wersja portable wystarczy) i zrób nam screenshota z aplikacji podczas obciążenia podczas wyżej wymienionych warunków.

Wielokrotnie wałkowane. Valve od któreś aktualizacji skopało optymalizację gry. Sporo osób mówi o tym. :slightly_smiling_face:

To powałkujmy pierwotny post. Otóż problemy pojawiają się, gdy jest włączony film na YouTube na drugim ekranie…

Czy tylko to robi lagi? Nic oprócz tego?

monitor na którym gram ma 144hz i 1920 x 1080 i jest podlaczony do wejscia DVI ,a
2 monitor ma 60 hz i jest podlaczony do DisplayPort i ma rozdzielczość 1680 x 1050
i chciałbym wspomnieć, że jak zminimalizuje tego youtuba i jakiś film będzie leciał w tle to działa wszystko normalnie.

tak tylko lagi

cpu skacze max do 70%

a wspomniane 3D i Video Decode (oraz Copy) w zakładce „Procesor graficzny” na samym dole? Zakładka nie istnieje?

  • A jakiej przeglądarki używasz?
  • Masz w niej włączoną akcelerację sprzętową?

urzywam hrome i akceleracja jest wyłączona

A sprawdź, jak wygląda sytuacja, gdy użyjesz innej przeglądarki, na przykład Firefox-a? I sprawdź też z włączoną akceleracją sprzętową w Chromie.