Dziwne spadki wydajności w grach

Posiadam od 4 lat laptopa ASUS X53S. Ostatnio zainstalowałem sobie na nim świeżego Windowsa 7 HP.  Sterowniki zainstalowałem i aktualizowałem Driver Boosterem. Komputer służy m. in. do gier takich jak GTA V, CS:GO i Minecraft. Niestety w tych dwóch ostatnich występują dziwne spadki wydajności. W CS: GO Przy 100 fps co jakiś czas występują lagi wręcz uniemożliwiające grę, to samo w Minecrafcie, z tym , że tam jest 150 - 200 fps. Przed reinstalacją systemu było tak samo. Dlaczego takie rzeczy występują przy tak dobrym sprzęcie?

Skoro wcześniej było tak samo, to co tutaj jest dziwnego? Albo nie wyrabia wydajnościowo, albo grzeje się w stresie (i obniża wydajność żeby się schłodzić)… albo wentylacja nie działa, albo ten typ tak ma itd.

Można to nawet złożyć w historyjkę: Ten typ tak ma, że kiedy wentylacja nie spełnia swoich zadań, to grzeje się w stresie i przez to nie wyrabia wydajnościowo. :wink:

Sprawdzałeś coś poza ilością fps? Stan dysku, temperatury, pamięci?

Nie sprawdzałem temperatur, bo OCCT ich nie wyświetlał. Dysk jest jak najbardziej ok. Dziwne by było gdyby taka maszyna nie wyrabiała wydajnościowo.

Ale fakt, że gdy rok temu czyściłem chłodzenie laptopa, nie wymieniłem termopada i pasty termoprzewodzącej. To może aż tak wpłynąć na wydajność?

Pamięci jeszcze sprawdzę.