Dziwne "strzelanie" w monitorze


(Igorenek) #1

Od jakiegoś czasu mam dziwny problem z monitorem (ma niecałe 2 lata). Otóż co jakiś czas (ostatnio coraz częściej - raz, dwa razy na 2 minuty..) coś jakby "strzela" w nim, tzn. słychać trzask i na chwilkę obraz "przeskakuje" i pojawia się na moment pionowa kreska jakby "dzieląca" monitor na 2 części. Przy tym ekran się troszkę trzęsie. Coś podobnego występuje przy wybraniu opcji rozmagnesowania monitora (przy czym ten "strzał" jest oczywiście zjawiskiem normalnym :slight_smile: ). Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym zjawiskiem? Obawiam się, że monitorr będzie do wymiany.. :?


(Mattatg) #2

ja sie spotkałem monitor miałniecłe 3 lata był firmy Lógix czy coś takiego . Problem był identyczny jak twój pozniej za jakiś czas na tydzien zanikło az poprostu na raz tak zaczęło w nim strzelać że sie wystraszyłem i monitor sie wyłączył..... juz nigdy go nie właczyłem .... lampka sie zaświeca i własnie słysze ten trzask i lampka gasnie i tak w kółko nie naprawiałem go tylko kupiłem nowy i ty tez sie na to szykuj albo szybko do jakiegoś elektryka


(Sidhmor) #3

Miałem też tak samo w poprzednim monitorze... ekrant strzelał/tykał, ekran zapadał się się na parę chwil do środka itp.... po niecałym tygodniu zapadł się i monitor już nigdy się nie załączył... jest to typowa oznaka umierajacego monitora...


(iGreq) #4

Mój stary monitorek (15 Likom CRT) umarł w ten sam sposób - ale strzelał tak około miesiąca, w końcu padł :slight_smile:

Dodam tylko ze przez 6 lat nie miał zadnej awarii :lol:


(Maciej A) #5

Jak mówili poprzenicy twoj monitor odchodzi na tamten świat :smiley: zacznij zbierac na nowy najlepiej jakiegos lcd.. tak samo umarł mój poczciwy 15" Crt :slight_smile: ostatni trzask był głośniejszy od pozostałych i już nie włączyłem go powtórnie :wink:


(Bambo 5) #6

TO może ma jeszcze gwarancje


(Igorenek) #7

Monitor padł dzień po napisaniu pierwszego posta :stuck_out_tongue: Niestety, gwarancja już minęła. Poszukuję teraz jakiegoś innego..


(Avatargt) #8

ee tam to widze słabo moj mial 11 lat jak oposcil ten swiat wlasnie w ten sposob myslicie ze to jakis 14'' karton lecz nie mimo to ze mial z tylko rok produkcii jini 1995 to nie widzialem w nim zadnych calkowicie zadnych roznic jak u mojego kolegi z monitorem z roku 2000.

W roku 1995 dalem za niego kosmiczna sume to byl najlepszy monitor na rynku Samtorna jakis tam low radiation czy cos nei wiem bo go wyjerzucilem :] ale jesli masz cos takiego to oznacza tylko jedno -

Śmierć !

Pozdrawiam :stuck_out_tongue: