Dziwne stukanie dysku twardego


(Tomek141292) #1

Witam !

Posiadam dysk samsunga dokładniej ten http://www.agito.pl/samsung/samsung-spi ... 37177.html i mam z nim od pewnego czasu problem. Mianowicie gdy skanuje kompa i np. słucham muzyki z dysku dochodzi dziwny dźwięk jakby stukanie i komputer zaczyna mulić nic nie pomaga oprócz reset kompa, więc nagrałem ten dźwięk tu możecie sprawdzić http://rapidshare.com/files/212172089/Nagranie.amr.html mam nadzieje , że mi pomożecie bo problem zaczyna być denerwujący [-o<

Z góry dzięki :wink:


(Krzysztof C.) #2

Po pierwsze zdefragmentuj dysk a po drugie nie wiem czemu się dziwisz muleniu skoro skaner odczytuje pliki z dysku w momencie kiedy odtwarzacz też je odczytuje. Głowica w dysku niestety jest jedna i może być tylko w jednym miejscu na raz. A resetując komputer brutalnie narażasz się tylko na poważniejsze problemy.


(alarik) #3

Witam.

Bad sectory na dysku - uszkodzenie fizyczne. Sprawdź go jakimś skanerem - kiedyś w pakiecie nortona było coś do testu dysków i będziesz miał pewność.


(Krzysztof C.) #4

Po dźwięku poznałeś badsectory??


(Neon1992) #5

Daj screen z programu HD Tune z zakładki Health i Error Scan.


(Tomek141292) #6

Dobra włączyłem defragmentacje dysków ,a dziwie się bo miałem już 2 dyski samsunga i żaden przy skanowaniu dysku ,ani przy słuchaniu muzyki nie wydawał takiego dźwięku. Jeśli ten dźwięk zacznie się powtarzać sprzedam dysk i kupie jakiegoś samsunga jednotależowego f1 co myślicie??


(pysiu) #7

Zmartwię kolegę ale miałem kiedyś dysk Samsunga i kiedy zaczął się taki dźwięk dysk padł co się później okazało że głowica padła i rysowała talerze dysku aż stanęło wszystko po rozkręceniu był marny widok :frowning: .Generalnie polecił bym oddać go do serwisu póki działa jeszcze .


(Tomek141292) #8

To mnie pysiu pocieszyłeś ten sam model dysku co mój ?? Mi się wydaje , ze lepiej go szybko "obchać" na allego puki jeszcze chodzi bo naprawa w serwisie pewnie kosztowna.

Dysk był kupiony na agito.pl gdzie obejmuje go 36 miesięcy gwarancji tylko ,czy przyjmą mi ten dysk do naprawy z powodu stukania ??


(Krzysztof C.) #9

Gorzej będzie jak sprzedasz i się komuś szybko zepsuje a ten ktoś zapuka do Twoich drzwi z Kodeksem cywilnym. To dopiero będzie droga zabawa z kosztami sądowymi.


(Tomek141292) #10

Screen z HD Tune:


(Toffik325) #11

Masz uszkodzone 3 sektory. Pewne forum, wszystko opisane.


(Adalbert) #12

Odpal scandiska ze wszystkimi opcjami, a następnie HD Tune -> Benchmark (przy wyłączonych programach i antywirusach).


(Tomek141292) #13

Przeskanowałem kompa programem HDD Regenerator http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... e4ba2.html potem sprawdziłem Hd Tune i sektory są dalej uszkodzone http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 49d3b.html i na koniec benchmark http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 939e6.html Nie pozostaje mi chyba nic innego jak odesłanie dysku do serwisu agito :frowning: tylko jak sadzicie przyjmą mi ten dysk z powodu stukania?? :?: :frowning:


(Toffik325) #14

Z powodu stukania nie ; P ale z powodu 163 (tak wykazał HDD Regenerator) bad sectorów powinni przyjąć. Ewentualnie mogą sami sprawdzić, a jak Tobie wykryło to im też wykryje ;]


(Tomek141292) #15

No trudno to dzisiaj pisze do nich maila i zobaczę co mi napiszą.

Dzięki za wasza pomoc :smiley:


(Adalbert) #16

A scandisk jeszcze?


(Tomek141292) #17

Przeskanowałem scan diskiem oba dyski ze wszystkimi opcjami ,niby usunął kilkanaście Błędów , ale problem pozostał( sprawdzałem jeszcze raz Hd tunem) Wysłałem już maila do agito.pl i najprawdopodobniej przyjmą dysk do naprawy.


(Krzysztof C.) #18

W sprawie reklamacji to poczytaj kilka postów na tym forum to być może zarobisz całkiem nowy dysk.