Dziwne sybmole na stronie po migracji Z LAMP'a na IIS 7


(Sebastian Seo) #1

Witam,

Przenioslem strone Joomla z Linuxa na IIS 7 i zaczely pojawiac sie rozne dziwne symbole zamiast takich znakow jak przecinki, apostrofy itp.

Zarowno na LAMP'ie jak i na IIS 7 jest ten sam system kodowania UTF-8, aktualny server uzywa rowniez tego kodowania, czy jest jakas mozliwos poprawienia tego oprocz recznej zmiany artykolow?


(mktos) #2

Przenosiłeś tylko z serwera Apache na IIS, czy przenosiłeś też pomiędzy dwoma serwerami MySQL? Jeśli tak, to jak wyglądało przeniesienie bazy danych, jak był robiony dump bazy - mysqldump, czy może phpMyAdmin? Z użytkownika root bazy?

Obstawiam błąd przy przenoszeniu bazy, gdzieś się jakieś kodowanie skaszaniło. Choć wtedy raczej głównym problemem byłby dziwne znaczki przy polskich znakach, nie znakach przestankowych.


(Sebastian Seo) #3

Przenioslem rowniez bazy danych MySQL.

Eksport byl robiony phpmyadmin na hostingu 1and1 wiec byla to jedyna opcja. Importowanie za pomoca HeidiSQL z uzytkownika root ale baza miala osobnego uzytkownika, ktorego pozniej stworzylem na nowo. Myslisz ze warto sporobowac jeszcze raz i tym razem zaimportowac za pomoca polecanie mysqldump?


(mktos) #4

Spróbuj zmodyfikować wyeksportowany plik SQL i dodać na początku:

SET NAMES utf8;

aby ustawić połączenie w tryb UTF8. Może akurat znaki były tak przesłane i to zadziała. Ewentualnie, jeśli nie - to paradoksalnie SET NAMES latin2; może pomóc.

Przyznam, że z każdym moim eksportem z phpMyAdmina nigdy nie udało mi się dojść do ładu z polskimi znakami, aż przestałem używać tego narzędzia. Problemy w MySQL pojawiają się także dlatego, że użytkownik root dziwnie się zachowuje przy ustawianiu połączenia.