Dziwne sybmole na stronie po migracji Z LAMP'a na IIS 7

Witam,

Przenioslem strone Joomla z Linuxa na IIS 7 i zaczely pojawiac sie rozne dziwne symbole zamiast takich znakow jak przecinki, apostrofy itp.

Zarowno na LAMP’ie jak i na IIS 7 jest ten sam system kodowania UTF-8, aktualny server uzywa rowniez tego kodowania, czy jest jakas mozliwos poprawienia tego oprocz recznej zmiany artykolow?

Przenosiłeś tylko z serwera Apache na IIS, czy przenosiłeś też pomiędzy dwoma serwerami MySQL? Jeśli tak, to jak wyglądało przeniesienie bazy danych, jak był robiony dump bazy - mysqldump, czy może phpMyAdmin? Z użytkownika root bazy?

Obstawiam błąd przy przenoszeniu bazy, gdzieś się jakieś kodowanie skaszaniło. Choć wtedy raczej głównym problemem byłby dziwne znaczki przy polskich znakach, nie znakach przestankowych.

Przenioslem rowniez bazy danych MySQL.

Eksport byl robiony phpmyadmin na hostingu 1and1 wiec byla to jedyna opcja. Importowanie za pomoca HeidiSQL z uzytkownika root ale baza miala osobnego uzytkownika, ktorego pozniej stworzylem na nowo. Myslisz ze warto sporobowac jeszcze raz i tym razem zaimportowac za pomoca polecanie mysqldump?

Spróbuj zmodyfikować wyeksportowany plik SQL i dodać na początku:

SET NAMES utf8;

aby ustawić połączenie w tryb UTF8. Może akurat znaki były tak przesłane i to zadziała. Ewentualnie, jeśli nie - to paradoksalnie SET NAMES latin2; może pomóc.

Przyznam, że z każdym moim eksportem z phpMyAdmina nigdy nie udało mi się dojść do ładu z polskimi znakami, aż przestałem używać tego narzędzia. Problemy w MySQL pojawiają się także dlatego, że użytkownik root dziwnie się zachowuje przy ustawianiu połączenia.