Dziwne syczenie karty graficznej

Witam!

Stałem się dzisiaj posiadaczem karty graficznej EVGA 8800GTS 640MB KO ACS3 i karta śmiga aż miło, ale zauważyłem ze jak zaczynam grać to z procesora graficznego karty zaczyna dochodzić „dźwięk syczenia”(sssssssss). Czy ktoś wie co to może być?? Dodam tylko że przy normalnym trybie pracy tzn. jak jest tylko pulpit tego odgłosu nie ma

Za duża temperatura na karcie,tylko ją czasem nie podkręcaj bo i poco :smiley:

Faktycznie jak dotknąłem karty to jest taka ciepła, że można by było na niej jajka smażyć i mowie to dosłownie. A niby to chłodzenie w modelu ACS3 jest takie dobre.

Wcześniej maiłem do testowania ta samą kartę tylko że model 320MB i takiego problemu nie było

mógłbyś lepsze chłodzenie na kartę dać

ale skoro jest nowa to pewnie na gwarancji

oczywiście że tak. Czyli co reklamować??

Popraw proszę tytuł na konkretny - użyj przycisku icon_edit.gif

SubZero a te syczenie to nie jest przypadkiem wentyl który wskakuje na

wyższe obroty ??

To była pierwsza rzecz którą sprawdziłem i niestety nie to nie wentyl

Nie procesora (to nie może syczeć), a prędzej cewek, zasilania karty.

Pokrycie karty plastikiem dużo nie daje.

i co z tym zrobić ??

PS. to syczenie dochodzi tak z okolic środka karty

Zawsze można oddać na gwar, na e-gieldzie jedna osoba miała ‘‘syczącą’’ kartę, w końcu padłą.

http://www.egielda.com.pl/forum/index.p … st&p=95599

Zasilanie może padać.

Mi po ostrym podkręcaniu mój radeon 9550 (Chodził na 570MHz pamięć i działał do tego stabilnie!) Lecz właśnie podczas robienia czegoś bardziej wymagającego też syczał to dopiero po obniżeniu jej na 500MHz było ok więc może Ty też sprubuj obniżyć taktowania (Może pomoże i nie stracisz za bardzo na wydajności)

Pozdrawiam

no tak tylko jak to umotywować tzn. jaki podać powód oddania do serwisu?

wiesz nie po to płaciłem 1600 złotych za kartę już fabrycznie podkręconą żeby jej teraz MHz obniżać. Chyba sie ze mną zgodzisz prawda?

“Syczenie” 8)

Napisz o przypadku który napisał Tobi i powiedz że się obawiasz że karta może się spalić

SubZero

Napisz wkoncu jaka masz zasilke i jakie mobo.Bo 99% to cewki.

zasilacz to Tagan 480 U22 a mobo Asus Commando