Dziwne telefony - numer zastrzeżony

Od jakiegoś czasu raczej w godzinach rannych dzwoni do mnie numer zastrzeżony i odkłada słuchawkę po 9 sekundach (raz pamiętam zdarzyło się po 10 sekundach). Próbuję się wsłuchać, ale nic nie słyszę, tak jakby jakiś bot do mnie dzwonił. Trwa to już jakieś 10 dni. Nie mam pojęcia o co chodzi. Spotkał się już ktoś z czymś takim?

do mnie też dzwonią z zastrzeżonego,ale ja nie odbieram.Najlepiej zmienić numer

Ta hahaha ;D mam zmieniać numer bo komuś lub czemuś się nudzi ;D JUŻ BIEGNĘ :smiley:

może ktoś robi sobie głuche telefony,skąś zna twój numer lub sobie pomylił.

Przez 10 dni pod rząd około tej samej godziny? Dobry jesteś.

a co najgorsze w naszym kochanym kraju operatorzy nie mają usługi zablokowania połączeń przychodzących od numerów zastrzeżonych

jedynym wyjściem jest policja, ale wiadomo, że to zignorują

nie ma się jak przed tym bronić

paranoja

cokolwiek to jest ja bym poprostu zignorował te telefony, nie odrzucał połączenia ani nie odbierał tylko poprostu poczekał aż sam przestanie dzwonić.

Tak zacznę robić, zobaczę czy dalej będzie “dzwoniło”.

Dzisiaj nie odebrałem o 9:23, “dzwoniło” znowu o 9:34.

Odbierz, powiedz parę “miłych” (xD) słów i może przestanie :]

Jeśli dysponujesz telefonem komórkowym pracującym na systemie Symbian (nie wiem jak z Windows Mobile) to jest możliwość automatycznego odrzucania takich połączeń za pomocą odpowiedniej aplikacji. Niektóre inne telefony też mają opcję blokowania, ale chyba tylko konkretnego numeru.

Jak to małolat, to w prosty sposób można go wykiwać. Co prawda na telefonie nie sprawdzałem, ale na chat`ach, gg itp. działa. Otóż mówisz mu, że policja powiadomiona, podsłuch założony, cytujesz zmyślony paragraf i mówisz, że jak nie przestanie to przyjdą panowie w mundurach. Co prawda ja zawsze mówię, że ma otwarte porty, znam ip itd, albo daję jakąś instrukcję z php (zmyśloną), i niżej stosowna informacja o możłiwej awarii systemu. Się odczepiają.

P.S.

Możesz sobie ten tekst przygotować na kartce i go czytać, lub jeśli masz “dziecinny” głos, to na expressivo.com, dać do czytania ewie i mu puścić.

Jakiej? Mam akurat Symbiana :slight_smile:

Jest wiele takich aplikacji, niestety wszystkie jakie znalazłem w Googlach są płatne :frowning:

Sobota, niedziela, poniedziałek nie było telefonów, wczoraj znowu, dzisiaj wyłączyłem telefon na noc i możliwe, że “dzwoniło”, ale telefon był wyłączony.