Dziwne temperatury na procesorze Fx 6300

Witam w wczoraj zauważyłem dziwne temperatury na procesorze amd fx 6300 podpięty pod płytę główna asrock 970 Extreme3 R2.0, mam nadzieje ze to tylko czujnik wysiadł na procesorze ,Procesor nie podkręcany nic nie robiłem z nim o co chodzi nie wiem Pomocy zasilacz to Thermaltake Smart SE 530W,

Nie używaj tego programu, sprawdź w najnowszej Aida64, HWMonitor.

1 polubienie

w biosie pokazuje te same temp dorzucę temperatury z Aida64

Czyli wygląda na padnięty czujnik?

Sprawdź jeszcze palcem temperatury na coolerze CPU i radiatorach płyty - wszystko powinno parzyć.

Dla ciekawości zobacz, co na to HWMonitor.

1 polubienie

Coś się dzieje z komputerem,wyłącza się,zawiesza ?.Prędzej prawidłową temperaturę poda BIOS komputera.To jest tak jak z mierzeniem napięć zasilacza,tylko miernikiem można to poprawnie zrobić.Programy podają złe wartości

Komputer działa normalnie nic sie nie dzieje złego tylko te temperatury palcem sprawdzałem i nie parzy nic.

w czasie odpalenia gry temperatury nie rosną, Gta v np h1z1 itp
tylko temperatura Gpu rośnie tak reszta bez zmian
czyli mam rozumiec czujnik wysiadł czy komp moze działać normalnie czy mam nowy cpu kopić???

Zostaw jak jest, bo to raczej wygląda na czujnik płyty lub płytę i tylko raz za czas odkurz cooler i resztę.

Możesz zresetować bios baterią: komp odłączony od 230 V, wyjmij baterię na 10 minut, włóż, uruchom, bios, ustaw datę i godzinę (prawidłowy reset zresetuje te ustawienia) + co uważasz i zapisz bios Save

i

ewentualnie aktualizacja biosu płyty i to wszystko.

I w takim przypadku, pomiar temperatur na podzespołach należy wykonać cyfrowym termometrem z sondą lub na podczerwień.

1 polubienie