Dziwne temperatury PCH i GMCH w Evereście, co oznaczają?

Ostatnio uzywałem laptopa mojego taty - ASUS A52F taki model: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … -3738.html

Z ciekawości zainstalowałem Everesta i 2 rzeczy mnie dziwią:

  1. wentylatory pokazują prędkość 100RPM lub 2300RPM (dość dziwne, na moim laptopie najwolniej to ok 2000RPM)

  2. temperatury oznaczone PCH i GMCH od włączenia laptopa są duże, takie jak na screenach:

tutaj wentylator 100rpm

tutaj 2300rpm

temperatura “PCH” od na obu screenach 59 st.C. Jest taka od włączenia laptopa. Myślę, ze to coś związanego z intelowską grafiką. Dodam, że 2 razy dosłowanie na 1 sek. psiknąłem w kratki sprężonym powietrzem (ale robiłem tak i u siebie i nic się nie stało, zresztą tak jest nawet na filmikach asusa, ale wiem, że nalezy wiatrak zablokować) ale to chyba nic nie powinno popsuć.

Tak więc co to PCH i GMCH i czy ich temperatury są w normie, czy za wysokie? A z wentylatorem to może jakiś bug everesta?

Zainstaluj speedfan albo aide 64 i sprawdź jakie będą temperatury. :slight_smile:

michaello ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Everest nieraz pokazuje przekłamania ( a może to wina czujników na płycie… ). Mi kiedyś pokazywało temp. płyty głównej 90C :wink: w speedfan wszystko w normie.