Dziwne trzęsienie podpisów ikon na pulpicie

Witam od kilku dni zauważyłem że po 2 lub 3 godzinkach pracy bez żadnego wygaszania i wyłączania monitor się nagrzewa.

Nie wiem dokładnie jak mocno, ale nie wiem jak sprawdzić temperaturę monitora,

Mam monitor firmy dell

monitorkl.jpg

nie wiem jaki to jest dokładnie model, ale jak ktoś wie to jak napisze:)

mam się tym martwic, dobiega jego koniec ?

Jak go mam ochładzać?

Proszę o pomoc :slight_smile:

Tak z ciekawości pytam jeszcze: ile czasu ( godzin ) może monitor pracować bez żadnych wygaszaczy ani przerw ?

kolejne pytanie:

czym się różni kabel sygnałowy ten z końcówką szerszą od tej chudszej ( kabel kupiony za 20 zł w sklepie) ?

Więc po trzech godzinach ma się nie nagrzewać :?:

DVI przekazuje sygnał cyfrowy, D-SUB przekazuje sygnał analogowy

Ten pierwszy za 20zł sprawdzi się równie dobrze jak taki za 150zł…

Witam

W zasadzie, z pkt widzenia i nie widzenia, to monitor, jak i każdy sprzęt , czy komputerowy, czy inny - na bazie energii elektrycznej-w wyniku swojej niedocenianej, ciężkiej pracy się grzeje to normalna rzecz :stuck_out_tongue:

To jest normalne , a w zimę ma swoje zalety :).

Monitor jest urządzeniem elektrycznym przeznaczonym do pracy ciągłej (jak np. lodowka). Nic mu się nie stanie, ale włącz w systemie wygaszanie ekranu po 15-20 minutach. Gorzej, jeśli poczujesz od monitora zapach ozonu. Może to świadczyć o wilgoci w mieszkaniu, a nawet bliskim końcu przetwornicy monitora LCD.

Oceń może temperaturę ręką w skali- letni, ciepły, gorący, parzy, nie da się dotknąć.

Twój monitor to Dell 2001FP na matrycy ips :wink:

Także mam della na takiej matrycy i one się bardziej grzeją niż normalne kijowe tn-ki :wink: ale nie trzeba się tym przejmować :wink:

A jak masz do niego gwarancję Next Business Day to i tak jak się zepsuje dzwonisz i nastepnego dnia roboczego masz nowy w domu :slight_smile: Tzn odświeżany ale działający itp… ;]

Na temperaturę monitora nie masz wpływu, jednakże jest ona nie groźna do czasu gdy coś nie strzela, śmierdzi.

Pozdrawiam

iaZ

Od kilku dni mam problemy drganiem napisów ikon na pulpicie jak trzęsienie lub falowanie nie umiem tego nazwać zaczyna się z lewej strony w górnym narożniku, chyba same napisy się tak trzęsą. Używam kabla sygnałowego zakupionego w sklepie za 20 zł, z drugiej strony jest wszystko w porządku dzieje się to zawsze z lewej strony

pomocy :cry: 19711822

Dodane 28.07.2011 (Cz) 18:13

czemu co jakiś czas trzeszczy obudowa ?