Dziwne trzeszczenie w komputerze po jego włączeniu

Witam, mam pewien problem dotyczący komputera PC, po jego włączeniu dziwnie trzeszczy gdy naduszę przycisk power, usłyszę takie jakby trzaskanie a gdy pojawi mi się menu to już tego trzeszczenia nie słychać, dodam iż komputer mam wyczyszczony, to jest taki dźwięk jakby metalu ocierającego się o coś, moze być to spowodowane brakiem pasty termoprzewodzącej na procesorze? Proszę o odpowiedź w tym temacie.

A osłuchaj co to i wszystko wiesz.

Właśnie nie mogę zlokalizować skąd dokładnie jest ten dźwięk, wentylator miałam wymieniany na nowy, bo niby on był powodem buczenia, teraz znowu trzeszczenie, albo zasilacz (chociaż ani sie nie grzeje ani nic) Powerfox 350PPC, albo też radiator jest już u kresu wytrzymałości. Jeszcze jedna rzecz, przy otwarciu jakiegos dużego pliku np.filmu słyszę ledwo słyszalny dźwięk z dysku jakby coś wczytywał, czy to normalne?

Nieraz przy starcie kompa taki hałas powoduje napęd CD/DVD lub dysk i może być słychać głowicę dysku przy operacjach na plikach, szczególnie gdy dysk nie jest defragmentowany.

stawiam na zasilacz -> http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

albo cewki, albo elektrolity odpalają w kosmos…

Dziękuję chłopaki za pomoc, właśnie zabieram się za kupno nowego zasilacza. Powiedzcie mi tylko jak sprawdzić jakimś programem dysk twardy pod kątem błędów i uszkodzonych sektorów?

HDTune

CrystalDiskInfo

HD Tune nie jest przeznaczoy na windows 7, mój dysk jest podpinany wejściem SATA

Tak, tylko najpierw zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]),

Co zrobić gdy pokazuje Disk Not Found