Dziwne uruchamianie komputera

Witam was serdecznie, pisze do was po małej przerwie z dziwnym problemem otóż niestety coś się stało z komputerem po zmianie na monitor, pewnie nic to nie ma z tym wspólnego, ale… Odrazu coś się zaczęło dziać przy uruchamianiu komputera, żeby go uruchomić trzeba było go z 3/6 razy resetować bo komputer piszczał to byl dźwięk jeden dłuższy i 3 krótsze. Tak się dzieje do dzisiaj tylko czasami z 10 resetów trzeba robić żeby komputer uruchomić XD. Nie wiem co zrobić prosiłbym o pomoc, sam próbowałem coś robić ale nic to nie dało, może wy mi pomożecie. Z góry dziękuje bardzo za pomoc.

Pozdrawiam.

Jeżeli masz BIOS awarda to ta kombinacja oznacza problem z kartą graficzną. Może przy zmienie monitora grafika została poruszona i nie kontaktuje? Wyjmij kartę, przeczyść jej złączę, przedmuchaj slot karty i zamontuj ją ponownie dobrze dociskając. Jeżeli nie pomoże, to może spróbuj włożyć inną kartę/sprawdzić swoją na innym kompie - wtedy okaże się czy problem jest po stronie grafiki czy płyty głownej.

Niestety jak włożyłem ponownie to samo, ale przysłuchałem się i to był jeden dłuższy i 2 krótsze.

Sygnał ten oznacza ewidentnie uszkodzenie karty graficznej. Wyciągnij jeszcze raz kartę, weź czystą kartkę papieru (najlepiej bez kratek itp) i przeczyść nią styki karty.

Ale jak po 3 resetach czy więcej wchodzi i wszystko działa.

Jeszcze jeden pomysł - czy jeśli zresetujesz komp po powiedzmy pół godziny pracy to jest ten sam problem ?

Bo jeśli nie, to znaczy że problem jest tylko na “zimnym” kompie. Czyli problem byłby albo ze strony zasilacza który nie wyrabia się prądowo albo są jakieś zabrudzenia/mikrozwarcia w slocie karty.

Jest coś takiego jak resetuje po pół godziny to jak resetuje, to czasami znowu musze resetować, czasami nie. A co do zasilacza, bez przesady z takim sprzętem amacrox sobie nie poradzi? Bez przesady.