"Dziwne" uruchamianie laptopa po powrocie z serwisu

Hej hej!

Mój laptop wrócił z serwisu po naprawie karty graficznej. Od tamtego czasu, podczas uruchamiania kompa widzę ten ekran:

Który się wyłączy, komputer także się wyłączy, uruchomi ponownie i później normalnie następuje rozruch systemu. Przed wysyłką do serwisu, ten ekran się nie pojawiał, a komputer normalnie się uruchamiał. Wiecie co jest tego przyczyną?

Przechwytywanie

Przy okazji dodam, że poszperałem w necie i dowiedziałem się, że żeby w jakimś stopniu zwiększyć wydajność Rollercoaster Tycoon World trzeba zmienić w msconfig w zaawansowanych ustawieniach rozruchu, że komputer będzie działać/uruchamiać się z wszystkimi procesorami. Przez to, w momencie, kiedy pojawia się logo producenta przy rozruchu systemu, nie ma tej ikonki ładowania (tych białych kropeczek, które się gonią (:smile: :blush:) i trwa to wieczność. Wtedy wyłączam komputer jednym nieprzedłużonym kliknięciem w przycisk Wł./wył. i ponownie uruchamiam komputer, po czym rozruch trwa normalnie (ale z powyższym czarnym ekranem).

PS. Przepraszam, jeżeli dodałem w złej kategorii. :wink:

  1. Jak wpisałeś w tabelce pamięć 256MB to jak system ma się uruchomić skoro potrzebuje minimum 1GB RAM?
    Opcją liczba procesorów możesz się bawić (i tak nie da to żadnego efektu poza psychologicznym), pole maksymalna pamięć zostaw w spokoju.

  2. Wyłącz w biosie bootowanie z PXE (Zwykle nazywa się to PXE Boot lub Network Boot).

W sumie nie wiem skąd tam się wzięło 256mb ale poprawiłem, zmieniłem także to w Biosie i wszystko jest okej. Dzięki wielkie. :slight_smile:

  1. Wyłącz w biosie bootowanie z PXE
  2. Ta funkcja jest do wyłączania rdzeni dla programistów! Nie do podnoszenia wydajność, system zawsze korzysta ze wszystkich dostępnych rdzeni.
1 polubienie