Dziwne wartości napięć, a może normalne?

Jak w temacie, ponieważ nie orientuję się w tym za bardzo to co myslicie o tych napięciach? Nie są zbyt zgodne a juz najbardziej to +12V. Procka mam Pentium 4 3.06 GHz HT więc powinien mieć napięcie 1.5V a Everest wskazuje wciąż skaczące ok 1.20 - 1.22. W tempach, nie wiem czemu mam tylko temp płyty gł. , może mam tylko jeden czujnik?;0

nowyobrazmapabitowadi8.jpg

A teraz Speedfan, baardzo interesujace temperatury hmm…

nowyobrazmapabitowasd0.jpg

dodam ze te 128*C mam ZAWSZE i nie zmienia sie ona wiec cos musi byc zrabane. No i ta temp3 -11*C, hmm… :?

Jak myslicie w czym problem?

Witam.

Napięcia sprawdź mirnikiem (woltomierzem), a temperatury sprawdź w biosie i będzie wiadomo, co i jak.

pozdrawiam

Fakt, trzeba by to sprawdzic miernikiem bo ewidentnie cos sie nie zgadza, everest pokazuje przy +12V napiecie 2.11V a speedfan 12.77V hmm dosc duza roznica zeby to bylo wiarygodne. Temp w biosie zaraz sprawdze i zaedytuje

http://overclock.pl/index.php/artykul, … aczach_ATX

Na te napięcia w ogóle nie patrz. Jaki masz zasilacz?

zasilacz ‘‘FSP GROUP INC. FORTON/SOURCE’’ 350W wiec to chyba na licencji fortona czy sam forton nie wiem ^^

A co to za płyta ? Miałem coś takiego kiedyś na nowej płycie Asusa M2N , 3 programy (everest , speedfan i HSM) - wszystkie pokazywały głupoty , co gorsze głupoty były także w BIOS-e z tym , że niezawsze , czasem i BIOS na linii +12V pokazywał niecałe 8V , co jest wierutną bzdurą bo przecież przy 8 V komp w życiu by się nie odpalił. Po zmierzeniu miernikiem dałem sobie spokój. Zrób to samo i też daj sobie spokój ( o ile masz stabilny system który Ci nie “wywija numerów”)

System chodzi stabilnie nic sie nei dzieje, komp pracuje do tygodnia bez przerwy czasami i nic mu sie nei dzieje, nie zwiesza sie, nie zacina nie resetuje. Ee, nie moge w biosie znalesc ani temperatury ani napiec, przeszukalem chyba wszystko mozliwe i nie znalazlem oO mam biosa z 2003 roku

Płyta Medion MD 8080 na licencji MSI odpowiednik MSI MS-7012 prawdopodobnie

w BIOS powinna być zakładka - HADRWARE MONITR - lub coś na podobę tego , dla św. spokoju sprawdzić warto, ale jesli nic się nie dzieje - zasilacz masz dobrej marki to zastosuj to co Ci wyżej napisałem :slight_smile: … tyle.

A jak nadal nie znalazłeś to uaktulanij BIOS.

Dobra sprawa :smiley: Sam taki mam :wink: