Dziwne według mnie fps na dobrym komputerze

Witam mam komputer dell inspirion 15 5000 gaming z dobrymi specyfikacjami. ale gry mam po 100 fps w takim np minecraftcie a wiem że mój komputer może uzyskać więcej. Od zawsze mam program Ge force Expiriense (czy jakoś tak) i myśle że to przez to mam mało fpsów na dobrym komputerze.
Specyfikacja:
Karta graficzna: GeForce GTX 1050
Procesor: Intel® Core™ i5-7300HQ CPU @ 2.50GHz
Pamięć: 8 GB RAM (użyteczne 7.87 GB RAM)
Bieżąca rozdzielczość: 1920 x 1080, 120Hz
System operacyjny: Windows 10 home

Program w niczym nie wini, no chyba że ustawiasz wg. jego parametrów jakościowych.
PS: Po co Ci więcej fps niż 100 w Minecrafcie?

nie tylko w minecraftcie bym też chciał w csa bo tam mam 130 fps a wiesz lubie miec duzo fpsów

… z low endowymi. :wink:
Po pierwsze procesor nie jest zły, ale wydajnościowo dorównuje i5 z 2010 roku, i to tylko pod warunkiem, ze chłodzenie pozwoli na maksymalną wydajność. Jakie masz temperatury?
Karta akurat powinna być najmniejszym problemem w tak “wymagających” tytułach (chyba, ze na FHD, to więcej), ale zgaduję, że masz RAM w jednej kostce, co kosztuje z 10-15% FPS.

Odpal gre z monitorem zasobów i zobacz, czy i co masz na 100% obciążone. :wink:

Na moje oko przy tej konfiguracji jak osiągasz 100-130fps to jest to bardzo dobry wynik i nie ma co drążyć.

a myślicie że zoptymalizowanie gry tą aplikacją może pomóc?

Może ale nie musi. Próbuj.

monitor to FHD jest więc więcej musi mi robić klatki i używam wyświetlacza mojego komputera jako 2 monitor