Dziwne wyskakujące okienko w Firefoksie

Od dwóch dni mam mały problem z przeglądarką Firefox.

Otóż co jakiś czas wyskakuje mi w prawym dolnym rogu puste okienko z jasnoniebieskim paskiem, takie oto:

okienkoh.jpg

Pojawia się na wszystkich stronach jakie otwieram. Nie zauważyłam żadnej prawidłowości w jego pojawianiu się. Nie da się z nim nic zrobić, można tylko zamknąć. Wyskakuje tak jakby na treści, tak że można przewijać stronę, a ono tam sobie siedzi. Myślałam, że to dlatego, że nie miałam zaktualizowanego FF do najnowszej wersji, ale po aktualizacji dalej wyskakuje. Odinstalowałam też wtyczkę BlipFox, która otwierała okienko do blipa w tym samym miejscu - ale to też nie to. Nie mam pojęcia jak się tego pozbyć i co to jest, a mam wrażenie, że pojawia się coraz częściej. Skanowałam komputer różnymi programami w kierunku poszukiwania wirusa i innych śmieci, ale wyniki za każdym razem były dobre. Nie przypominam sobie, żebym instalowała coś dwa dni temu, żeby mogło być tego przyczyną. Wydaje mi się, że pojawiło się to nagle i bez przyczyny.

Bardzo proszę o pomoc - co to jest i jak się można tego pozbyć, bo jest to bardzo denerwujące i niepokojące.

Pozdrawiam

Off-ca

Hm…

Może to okienko związane jest z antyvirem lub firewallem (filtrowaniem treści)? Spróbuj je wyłączyć i zobacz efekt.

No bo, jeżeli występuje to tylko i wyłącznie podczas korzystania z Firefoksa, to nie podejrzewam, żeby to było związane z innymi działającymi w tle programami?

Proponuję też przeczyścić Firefoksa.

Jak masz Adblock plus nacisnij prawym przyciskiem myszy na ten obrazek będzie opcja “zablokuj obrazek” wyskoczy okienko i wciśnij dodaj filtr :slight_smile:

Mam Adblocka, problem był w tym, że nie mogłam na tym okienku kliknąć ppm, bo nic się nie działo, działał tylko krzyżyk. Ale wyłączyłam Adblocka i okazało się, że przy kolejnym wyskoczeniu tego okienka pojawiła się treść:

okienko2.jpg

Nadal nie mam pojęcia skąd się to mogło przyplątać. Z googla dowiedziałam się, że imvu to jakiś czat, czy komunikator, ale wcześniej nie miałam z tym styczności i wcale nie chcę mieć. Jak widać blokowanie Adblockiem nie pomoże, bo ramka nadal wyskakuje, tylko bez obrazka. Chcę się tego pozbyć, wyłączyć, żeby się więcej nie pojawiało, ale nie wiem jak. Z tego co wiem wśród moich znajomych tylko mnie to spotkało, więc chyba coś nie tak z moją przeglądarką.

Czyli np. CCleanerem? Czy jakąś inną metodą?

Ja tylko Adblockiem blokuje takie rzeczy daj mi linka co Ci się to okienko wyświetla zobaczę u siebie :slight_smile:

Mnie się to okienko wyświetla na każdej stronie - nawet na tym forum, nawet na iGoogle, no dosłownie wszędzie. Właśnie o to chodzi, że nie wiem dlaczego tylko mnie się to wyświetla. Nadal nie mogę go zablokować. Nie klikam w nie, tylko zamykam, bo boję się, że naściąga mi się jeszcze jakiś gorszy syf.

to może spróbuj odinstalować całkowicie firefoxa poprzez np CCleaner potem tym samym programem poczyścić wszystko i pobrać najnowszą wersje firefoxa i zainstalować bo mi nic innego nie wpada do głowy :wink:

PS.możesz też pobrać najnowszą wersje ff przed odinstalowaniem przeglądarki będziesz mieć już instalkę i po usunięciu ff przystąpisz do świeżej instalacji :slight_smile:

Off-ca , uruchom Firefoksa w trybie awaryjnym. Zobaczymy czy siedzi to w przeglądarce czy systemie.

Mnie się wydaje że może to być efekt działania jakiejś wtyczki/dodatku do ff.

Napisz jakie wtyczki/dodatki masz zainstalowane.

Możesz też sprawdzić to wyłączając w ff po kolei wtyczki/dodatki, jak problem zniknie to będzie wiadomo co dokładnie jest przyczyną.

Dodane 07.07.2010 (Śr) 13:53

Też trochę pogooglałem i wygląda na to że to reklama tego: http://www.imvu.com/, nie zainstalowałeś przypadkiem czegoś stamtąd (bo widziałem tam przy rejestracji opcję DOWNLOAD the installer)?

Nie instalowałam nic stamtąd, dopiero dowiedziałam się, że coś takiego istnieje.

Jeśli chodzi o dodatki, to w rozszerzeniach mam:

Adblock Plus, AddThis, Flashblock, JavaConsole, Microsoft .NET framework assistent, OggX, Password Exporter, ReloadEvery oraz trzy, które nie wiem do czego służą i nie pamiętam żebym je instalowała: FBFan, Usage Stat, QAssistant. Te trzy wyłączyłam, na razie okienko się nie pojawiło.

We wtyczkach: Adobe Acrobat, Gadu-Gadu plug-in, Google Update, Java Deployment Toolkit, Java Platform SE 6 U20, Microsoft Office Live Plug-in, Microsoft Windows Media Player, Mozzilla Deafult Plugin, Ogg Player Gecko Plugin, Real Player Version Plugin, Real Player G2 LiveConnect-Enable Plug-in, Shockwave Flash, Silverlight Plug-in, Windows Presentation Foundation.

Dodane 07.07.2010 (Śr) 14:48

W ostateczności tak zrobiłam, zainstalowałam wszystko od nowa i dodałam tylko te dodatki, których używałam. Na razie okienko się nie pokazało. Oby tak dalej :wink: W razie czego dam znać, jeśli problem znowu się powtórzy. Dzięki wszystkim za rady.

Trochę pogrzebałem w necie i wygląda na to że to ten FBFan mógł być za to odpowiedzialny, nie podmieniała ci się przypadkiem w FF domyślna strona wyszukiwarki?

Nie, domyślną stronę miałam cały czas tą samą - iGoogle. Ale mi też ten FBFan wydał się podejrzany, w każdym razie teraz już nie mam tych trzech wtyczek i okienko więcej się nie pojawiło.