Dziwne ząbkowanie podczas grania

Ostatnio zauważyłem, że podczas grania (tylko i wyłącznie) robią mi się takie dziwne artefakty graficzne. Trwa to krótko w różnych odstępach czasowych… czasem wręcz w ogóle… Miejsca w których wcześniej było źle potem jest dobrze etc. Ktoś może wie czym to jest spowodowane i co to może oznaczać? Mam nadzieję, że nie zbliża się powoli koniec żywotności mojej karty graficznej :frowning: (Geforce 820m).

No niestety, wygląda na to, że karta graficzna albo się kończy, albo przegrzewa… Sprawdź temperatury. Kiedy ostatnio czyściłeś laptopa i wymieniałeś pastę termoprzewodzącą?

Czyszczę regularnie i dokładnie, ale pasty nie wymieniałem od nowości - myślisz, że może pomóc? Spróbuję.

Może pomóc :slight_smile: Ale wpierw sprawdź temperatury CPU i GPU w stresie.

Tak to wygląda

Teoretycznie, taka temperatura jest w górnej granicy normy dla tego układu. Choć moim zdaniem za wysoka, szczególnie jeśli dużo grasz. W takiej sytuacji może ulec uszkodzeniu i wtedy pojawiają się artefakty. Spróbuj zbić temperaturę, przez wymianę pasty termoprzewodzącej i zapewnienie lepszej wentylacji. Jeśli nie pomoże to, to niestety obawiam się, że układ zdycha… :frowning:

Ok, dzięki wielkie za wszystko! :slight_smile: