"dziwne" zablokowanie skojarzenia plikow?!?

(Gk88) #1

Czesc

Mam problem z otwieraniem plikow graficznych :frowning: otoz uzywam przegladarki plikow graficznych infran view... ale!! zainstalowalem office 2000 i teras mi sie pliki *.*jpg (i inne graficzne) otwieraja za pomoca "microsoft Photo Editor" a 偶e nie jestem taki glupi na jakiego wygladam kliknolem prawym przyciskiem na jeden z tych plikow z wcisnietym klawiszem "shift" i potem w opcje "otworz z..." z listy wybieram "i_view32" a tu LIPA!! otwiera sie dalej przez "microsoft Photo Editor" jak to zmienic?? szczerze mowiac jeszcze sie nie spotkalem zeby zmienianie skojarzenia pliku bylo jakies ograniczone :shock:

(boczi) #2

Narz臋dzia/Opcja Foler贸w/Typy Plik贸w

(Golden Finger) #3

Opcje Folder贸w, Zak艂adaka Typy plik贸w.

Znajd藕 odpowiedni typ pliku i zmie艅 przypisanie na IrfanView, teraz masz Microsoft Photo Editor przypisany przez system po zainsalowaniu Office 2000 :smiley:

:okulary:

(Magik) #4

Prawy klawisz myszki na pliku=>Otw贸rz z...=>Wybierz program z listy=>IrfanView i zaznacz na dole okienko "Zawsze otwieraj za pomoc膮 tego programu".

(in偶. Piniol) #5

pro艣ciej, uruchom IrfanView i potem:

Opcje->Skojarzenia plik贸w i np. przycisk "Tylko Obrazki" :slight_smile:

(Gk88) #6

Ustawienia w systemie (opcje folder贸w->typy plik贸w) nie pogly :frowning: ale pomogla rada kolegi Piniola :smiley:

wielkie dzieki!!:slight_smile: