"dziwne" zablokowanie skojarzenia plikow?!?

Czesc

Mam problem z otwieraniem plikow graficznych :frowning: otoz uzywam przegladarki plikow graficznych infran view… ale!! zainstalowalem office 2000 i teras mi sie pliki *.*jpg (i inne graficzne) otwieraja za pomoca “microsoft Photo Editor” a że nie jestem taki glupi na jakiego wygladam kliknolem prawym przyciskiem na jeden z tych plikow z wcisnietym klawiszem “shift” i potem w opcje “otworz z…” z listy wybieram “i_view32” a tu LIPA!! otwiera sie dalej przez “microsoft Photo Editor” jak to zmienic?? szczerze mowiac jeszcze sie nie spotkalem zeby zmienianie skojarzenia pliku bylo jakies ograniczone :shock:

Narzędzia/Opcja Folerów/Typy Plików

Opcje Folderów, Zakładaka Typy plików.

Znajdź odpowiedni typ pliku i zmień przypisanie na IrfanView, teraz masz Microsoft Photo Editor przypisany przez system po zainsalowaniu Office 2000 :smiley:

:okulary:

Prawy klawisz myszki na pliku=>Otwórz z…=>Wybierz program z listy=>IrfanView i zaznacz na dole okienko “Zawsze otwieraj za pomocą tego programu”.

prościej, uruchom IrfanView i potem:

Opcje->Skojarzenia plików i np. przycisk “Tylko Obrazki” :slight_smile:

Ustawienia w systemie (opcje folderów->typy plików) nie pogly :frowning: ale pomogla rada kolegi Piniola :smiley:

wielkie dzieki!!:slight_smile: