Dziwne zachowania komputera :/

Witam

Od około tygodnia mój komputer zaczął działać niestabilnie. (napewno nie mam wirusów ani nic takiego)

Komputer potrafi się nagle zawiesić gdy slucham muzyki albo po prostu przeglądam internet a następnie po kilku minutach zaczyna pracować normalnie.

Lub też gdy włączam komputer to potrafi się zatrzymac na “pierwszym” ekranie a nawet pokazać komunikat że nie znaleziono dysku bootującego i żebym go wsadził i wcisnął enter :-/

Bios był juz resetowany, ale może bateria słaba…? nie wiem …

Wydaje mi się że to może być wina dysku twardego. A wy jak uważacie…?

dodam że mój system to Windows 7 7264. (używałem też wcześniejszych wersji i zawsze było ok) + Kaspersky

Dysk WD (dokladnie to nie znam modelu) 250GB ATA

DVD nagrywarka

Płyta glowna MSI k8n

zasilacz 420W

grafika radeon x1600 256mb

procesor amd athlon 64 2,2ghz 3500+

ram 2 GB ddr

Pozdrawiam.

ja uwazam na zebrach szczegolnie… :roll:

sprawdz smart (hdtune, zakladka health), zasilanie czy dobrze docisniete, temperatury w stresie (dla hdd tez - wystarczy benchmark lub scan puscic) i napiecia

potem mozna dalej… uwazac :smiley:

W zakładkach health wszystko OK . Temp. 37 - 45 *C. brak błędów…

korzystasz z systemu testowego, nawet nie RC i w dodatku 64bit… tu moze byc przyczyna, ze dysk jest nie widziany przez OS, bo rozumiem, ze w biosie zawsze jest?

inna sprawa, jak masz ustawiona pamiec wirtualna i czy dysk zdefragmentowany - moze nie wyrabia w zapisie? hdtune pro i jakies benche porob… wstaw screen’y, bo to ze napisane OK wcale tego nie oznacza - dane sa pokazywane na biezaco, wiec za 5min. moga sie zmienic (kwestia predkosci aktualizowania przez program)

Chyba się nie rozumiemy co do systemu…

Mam Windows 7 pre-RTM (build 7264) 32bit (to jest wersja nowsza niz RC)

RC to jest build 7100.

Jeszcze się pobawię HDTUNE…: >

niby jest najnowsza 7600…

w hdtune pobaw sie po wyczyszczeniu dysku i defragmentacji, przy wylaczonym AV i zbednych procesach 8)

pceasy ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.