Dziwne zachowania myszki

Posiadam windows xp i ostatnio moja myszka (ps2) dziwnie się zachowuje:

kursor stoi w miejscu i gdy na wyczucie najedzie się na jakiś element to reaguje tak jakby kursor poruszał się, mimo tego, że cały czas stoi w miejscu.

Wiecie może co się dzieje z tą myszką?

Dokładniej proszę :slight_smile: .Nie reaguje a potem zaczyna po jakimś czasie

Spróbuj na białej kartce papieru myszką. Może na złym podłożu jest? :roll:

jeśli to myszka optyczna to powinno pomóc :slight_smile:

albo kup w hipermarkecie podkłądkę pod mysz :slight_smile:

też mam ten problem, ale wolę żeby mi czasem uciekała niż bawienie się z podkładką pod mysz. :smiley:

Kursor stoi w miejscu cały czas! !!

w takim razie myszka do wywalenia chyba że są do niej jakieś stery to może po prostu trzeba zmniejszyć dpi czy cuś…

Spróbuj na USB

Masz na myśli to że kursor stoi w miejscu a ty i tak możesz nią odpalać skróty itp. jeśli przypadkiem na nie trafisz?

Ja miałem coś takiego tylko to przytrafiało mi się w trakcie pracy. Wszystko było ok a nagle kursor stawał w miejscu, ale dało się dalej pracować “na wyczucie” albo jak coś się podświetliło po najechaniu na to myszką :slight_smile: Konkretnie jak sobie z tym poradziłem nie pamiętam, ale wiem że nie przez formata :slight_smile: Jak sobie przypomnę to napiszę. Teraz mam myszkę wpiętą razem z klawiaturą w jedno gniazdo USB (nie z tej przyczyny) i problemu już takiego nie mam.

Spróbuj z tymi sterami pomajstrować.

Jak podłączę inną myszkę dzieje się tak samo, kursor stoi na środku ekranu i nie chce się ruszyć.

vher

Jest dokładnie tak jak opisujesz i z niecierpliwością, a także z ogromną ciekawością wyczekuje Twojej odpowiedzi.