Dziwne zachowanie Aero Glass. Od zawsze tak jest


(Scp X) #1

U mnie to jest dopiero dziwnie! Wszystko chodzi ładnie, pięknie. Aero Glass i w ogóle inne cuda. Ale kiedy włączam film, to Glass się wyłącza i pozostaje tylko aero, takiej jak w Vista Home Basic... Czy to normalne? Tylko na filmach mi się tak dzieje. a jak wyłączam film, to Glass się włącza spowrotem.


(Pawbrotm) #2

Sam nie używam Visty, ale to jest chyba normalne. Wydaje mi się, że Vista celowo wyłącza Aero, aby nie obciążać karty graficznej na czas odtwarzania i karta mogła skupić się na ważniejszym (filmie).


(Scp X) #3

W sumie może tak być. Zawsze mnie to zastanawiało. A nie mam gdzie sprawdzić, bo nikt z moich kolesi nie używa Visty.

Boją się, czy co?


(Dragon Wings) #4

To dziwne... ja oglądam filmy i nadal mam auro glass... możliwe że masz coś ze sterami. To nie jest normalne że aero glass się wyłącza.


(Scp X) #5

To jak temu zaradzić?

Ja mam tak od samego popczątku. A Vistę już trzy razy reinstalowałem, i zawsze tak jest.


(Pgg) #6

Może program którego używasz do oglądania filmów nie w pełni współdziała z Vistą.U mnie jest podobnie jak używam skeypa, przy rozmowach wideo,pojawia się komunikat że program nie w pełni jest kompatybilny z Vistą i przełącza sie w tryb bez aero,po wyłączeniu skeypa wraca do aero.


(Scp X) #7

Niezależnie czego używam do odtwarzania filmów to się tak dzieje. Nawet Windows Media Player.

Ale sprawdzę, czy komunikat się taki pojawia. Ale jak wrócę. Idę na piwo.


(Mrooveq) #8

ja zauważyłem, że glass wyłącza mi się jak któryś z monitorów (główny albo dodatkowy albo oba razem) ma ustawioną paletę kolorów 16bit.


(xeth) #9

mi też się wyłancza aero na niektórych programach


(Oldcrazyster) #10

Powinieneś się cieszyć bo Aero nie obciąża ci w czasie oglądania filmu karty graficznej a poza tym ono ci i tak jest niepotrzebne jak oglądasz film...


(Scp X) #11

Taa, sprawdziłem. Pojawia się komunikat, że system Windows wyłącza styl Aero Glass, gdyż program nie jest do końca kompatybilny z systemem. A i sprostowanie: gdy oglądam w Windows Media Player, to jest w porządku. znaczy się, Aero Glass działa.


(Adam9023) #12

w sub-edit playerze też się nie wyłącza (chociaż nie działają wtedy przezroczyste napisy, gdy sie samemu wylaczy aero to dzialaja), w niemal każdym innym u mnie też za każdym razem sie wyłączał.

W ogole nie macie wrazenia ze filmy na viscie sa bardziej wyblakłe? Coś jest zdecydowanie nie tak


(Scp X) #13

Może SP1 to naprawi...


(mktos) #14

Nie, filmy wyglądają tak samo jak wyglądały, żadne "wyblakłe". A jak już to wina sterowników karty graficznej.

U mnie przełącza film do Aero Basic tylko w wypadku gdy używam mplayera lub VLC przy specyficznych formatach - zatem winą jest niezgodność używanych kodeków z Vistą.


(Scp X) #15

A może wiesz które są bardziej zgodne? To sobie wszyscy poinstalujemy i będzie gicior!