Dziwne zachowanie Aero Glass. Od zawsze tak jest

U mnie to jest dopiero dziwnie! Wszystko chodzi ładnie, pięknie. Aero Glass i w ogóle inne cuda. Ale kiedy włączam film, to Glass się wyłącza i pozostaje tylko aero, takiej jak w Vista Home Basic… Czy to normalne? Tylko na filmach mi się tak dzieje. a jak wyłączam film, to Glass się włącza spowrotem.

Sam nie używam Visty, ale to jest chyba normalne. Wydaje mi się, że Vista celowo wyłącza Aero, aby nie obciążać karty graficznej na czas odtwarzania i karta mogła skupić się na ważniejszym (filmie).

W sumie może tak być. Zawsze mnie to zastanawiało. A nie mam gdzie sprawdzić, bo nikt z moich kolesi nie używa Visty.

Boją się, czy co?

To dziwne… ja oglądam filmy i nadal mam auro glass… możliwe że masz coś ze sterami. To nie jest normalne że aero glass się wyłącza.

To jak temu zaradzić?

Ja mam tak od samego popczątku. A Vistę już trzy razy reinstalowałem, i zawsze tak jest.

Może program którego używasz do oglądania filmów nie w pełni współdziała z Vistą.U mnie jest podobnie jak używam skeypa, przy rozmowach wideo,pojawia się komunikat że program nie w pełni jest kompatybilny z Vistą i przełącza sie w tryb bez aero,po wyłączeniu skeypa wraca do aero.

Niezależnie czego używam do odtwarzania filmów to się tak dzieje. Nawet Windows Media Player.

Ale sprawdzę, czy komunikat się taki pojawia. Ale jak wrócę. Idę na piwo.

ja zauważyłem, że glass wyłącza mi się jak któryś z monitorów (główny albo dodatkowy albo oba razem) ma ustawioną paletę kolorów 16bit.

mi też się wyłancza aero na niektórych programach

Powinieneś się cieszyć bo Aero nie obciąża ci w czasie oglądania filmu karty graficznej a poza tym ono ci i tak jest niepotrzebne jak oglądasz film…

Taa, sprawdziłem. Pojawia się komunikat, że system Windows wyłącza styl Aero Glass, gdyż program nie jest do końca kompatybilny z systemem. A i sprostowanie: gdy oglądam w Windows Media Player, to jest w porządku. znaczy się, Aero Glass działa.

w sub-edit playerze też się nie wyłącza (chociaż nie działają wtedy przezroczyste napisy, gdy sie samemu wylaczy aero to dzialaja), w niemal każdym innym u mnie też za każdym razem sie wyłączał.

W ogole nie macie wrazenia ze filmy na viscie sa bardziej wyblakłe? Coś jest zdecydowanie nie tak

Może SP1 to naprawi…

Nie, filmy wyglądają tak samo jak wyglądały, żadne “wyblakłe”. A jak już to wina sterowników karty graficznej.

U mnie przełącza film do Aero Basic tylko w wypadku gdy używam mplayera lub VLC przy specyficznych formatach - zatem winą jest niezgodność używanych kodeków z Vistą.

A może wiesz które są bardziej zgodne? To sobie wszyscy poinstalujemy i będzie gicior!