Dziwne zachowanie Firefoxa i zamulenie komputera

Hej,

Po raz kolejny coś. Przy działaniu Firefoxa przy kursorze cały czas pojawia się ikonka, że myśli - trwa to bardzo krótko, coś jakby migało. FF się blokuje i zawiesza a sam komputer zwolnił. Poniżej logi. Wykonałem skan AntiMalware ale nic mi nie wykrył. Będę wdzięczny za pomoc. 

Logi:

FRST: http://wklej.to/HPEGI

Add: http://wklej.to/SfPAf

Shortcuts: http://wklej.to/IIHvA

Pozdrawiam,

Marcin

Łot…, to Mozilla Maintenance Service - usługa utrzymania - wyszukuje aktualizacje, google też wyszukuje aktualizacje - to do wyłączenia w Firefox, opcje, zaawansowane, aktualizacje, a maintenance odinstalowuje się jako odrębną aplikację. Do tego lądują się szkodniki, jakieś bonjur - czyli włazi jakieś malware, dlatego widzisz sensacje z przeglądarką.

Do blokowania szpiegostwa i malware powinieneś używać choćby rozszerzenia Disconnect, a do blokowania niechcianych wyskakujących okien, to dobre rozszerzenie strict pop-up blocker. Do łażenia po wątpliwych stronach, to konieczność. Na komputer zainstaluj malutki program unchecky, to nic się samo nie zainstaluje.

Czekaj teraz na specjalistę od logów.

CHKDSK wszystkich dysków .

CHKDSK dysku C :

WIN+E

Dysk C - PPM - Właściwości - Narzędzia - Sprawdź - Zaznaczyć : Automatycznie napraw błędy systemu plików , Skanuj dysk i próbuj odzyskać utracone sektory - Rozpocznij - Zaplanuj sprawdzenie dysku - OK

RESTART !

PLUGIN-CONTAINER.exe jest zablokowany na Zaporze Windows !

Dzięki. Doinstalowałem dodatki do FF i wyłączyłem aktualizacje.

CHKDSK nie znalazł błędów. Tak samo narzędzie z Win.

Może coś w logach?

M.

t.txt

Dzięki, wykonałem wszystko, wygląda że pomogło ale zobaczymy co będzie dalej :slight_smile:

 

M.