Dziwne zachowanie grafiki duże zużycie bardzo wysokie temp

To taki strzał na ślepo, jedna wygląda że GG ci gotuje GPU :smiley: :smiley:

Zrób tak:

Po tym restart GG, zobacz czy nadal temp. będzie szaleć.

Kolejna sprawa, masz jakiś nadmuch chłodnego powietrza na froncie budy?

W budzie ładnie urządzone tylko tak jak mówi semtex, brakuje jakiegoś konkretnego wentylatora, który by robił cug przy zamkniętej budzie, w tej chwili jest ona dziurawa jak ser szwajcarski :wink:

W chłodzeniu powietrzem chodzi o to żeby wywołać ciąg - jak w odkurzaczu albo w kominie. Jest sobie fajne chłodzenie od procesora ale tak na prawdę nie wiadomo co się dzieje z powietrzem po przejściu przez radiator. Napotyka takie sobie sitko na tyle obudowy i rozchodzi się po wnętrzu. Nie do końca wiadomo co robi ten wiatraczek z boku. może wtłacza powietrze do środka? Najkorzystniej jest pozatykać wszystkie dziury i stworzyć przepływającemu powietrzu możliwość swobodnego wpadnięcia z jednej strony obudowy, ewentualnie z boku i wydmuchnąć je tyłem. Lub przodem, zależnie od inwencji, i tego w jaki sposób rozwiązane jest umiejscowienie zasilacza i dokąd udaje się ciepłe powietrze po opuszczeniu radiatora karty graficznej. Z tego co widzę to pozostało jeszcze jedno pytanko czy ta pasta termo była już kiedyś zmieniana?

Znaczy te chłodzenie na procesorze nie daje ciepłego powietrza na tył obudowy tylko na przód i dlatego ten wiatrak z boku. A z frontu nie ma wiatraka i na karcie nigdy nie była zmieniana.

Możesz przełożyć to chłodzenie tak aby dmuchało na tył budy, wtedy ten wentyl “wiszący” wsadź na front budy, pomyśl o kolejnym na tył (wyciąg), będziesz miał ładną cyrkulację :wink:

Kolejna sprawa sprawdź to co pisałem tu: dziwne-zachowanie-grafiki-duze-zuzycie-bardzo-wysokie-temp-t526600-15.html#p3296423

A zapomniałem już robię.

Dodane 24.03.2013 (N) 22:01

Po tym restart GG, zobacz czy nadal temp. będzie szaleć.

OK zrobiłem

zeszłem na obrotach wentylatorów z 33% na 30% lecz wskakują raz na jakiś czas na 32% a temp do 47 czasem skacze a tak to jest prawie ciągle 43-44

Load GPU spadł czy nadal szaleje?

No i pozostaje otwarta kwestia braku wentylacji w budzie, obecnie masz lekki kocioł, ciepłe powietrze krąży w środku, grzejąc podzespoły, w ramach testu, zostaw budę otwartą i zobacz jak wyglądają temperatury :slight_smile:

Revoltec pisał, że budę ma ciągle otwartą, swoją drogą to też niezbyt dobrze. Ale nie powinno generować wysokich temperatur, co najwyżej 5 - 6 st wyższe niż normalnie.

tak nadal skacze niestety ;/