Dziwne zachowanie karty sieciowej

Witam wszystkich forumowiczów, piszę ten temat z prośbą o rozwiązanie mojego “dziwnego” problemu.

Przejdę od razu do konkretów, ostatnio dosyć często nie mam dostępu do internetu, raz po włączeniu komputera system wykrywa kartę sieciową i łączy z internetem a raz nie, czasem nawet jak już wykryje kartę sieciową to nie mogę się połączyć z siecią ponieważ a to niepoprawna konfiguracja IP albo nie wykrywa podłączonego kabla.

Sądziłem że to wina zintegrowanej karty sieciowej, nawet świeciła się tylko jedna dioda, więc zakupiłem nową kartę sieciową 8-level* ale problem jest identyczny raz internet jest a raz nie ma, z tym że nie ma go częściej niż jest ^^

Zauważyłem też że internet przestaje działać po gwałtownym wyłączeniu komputera z gniazdka, przełącznikiem na zasilaczu albo jak wyłączą prąd co się często zdarza w wakacje.

A teraz najciekawsze, prawie popadłem w paranoje jak przy tym grzebałem ^^ Zainstalowałem od nowa Windowsa 7 (ultimate x64) na dysku ATA i drugiego windowsa na dysku SATA żeby wykluczyć wszelkie komplikacje, co odkryłem ? Na dysku ATA internet nie zepsuł się ani razu (może to tylko przypadek) a na SATA nie działał po wyłączeniu prądu i musiałem czekać jakiś czas dopiero wtedy jak gdyby nigdy nic zaczyna działać.

***** **** *** ** * ** *** **** *****

Płyta Główna: Gigabyte GA-770T-USB3 (rev. 1.0)

Zintegrowana karta sieciowa: Realtek RTL8168D/8111D Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20)

Nowa karta sieciowa: Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC

Dysk SATA: Seagate Barracuda 1000GB

Dysk ATA: Seagate Barracuda 160GB

Zasilacz: Be Quiet L7 530W

Jeżeli potrzeba więcej danych to piszcie…

***** **** *** ** * ** *** **** *****

Wiem że to dziwne, jak byście mieli jakieś pomysły co może być źle, może się lepiej orjętujecie w tym temacie, czekam na wasze wypowiedzi, z góry dzięki.

Dodane 29.07.2012 (N) 20:46

Dzięki za odpowiedz, widzę sami znawcy na forum…