Dziwne zachowanie klawiatury

Mojej klawiaturze odbija.A oto objawy

1.Brak niektórych liter.

2.Po pewnym czasie te litery wracają to znaczy znowu są

3.Po kilku uruchomieniach działa.

Mam takie pytanie to wina windowsa klawiatury gniazda czy czegoś innego

Klawiatura to produkt Za 20zł Encore

Proszę nie pisać kup porządną klawiaturę bo taką porządną to ze 300 zł a u mnie brak kasy Do tej klawiatury nie dostałem sterowników

Może to wirus jakiś… próbowałeś robić skanowanie antywirusem :slight_smile:

Wirusów brak

Klawiatura rozumiem że jest przewodowa podłączona do gniazda ps2 tak??

Winne mogą być:

-malware: wirus, spyware (przeskanuj)

-uszkodzony kabel (sprawdź go dokładnie)

-uszkodzona klawiatura (czasem ktoś ci jej nie zalał kawą na przykład…?)

-wtyczka (sprawdź czy ma wszystkie PINy czy żaden nie jest wyłamany…

-przebicie elektryczne na obudowie (jeśli jest to obudowa potrafi lekko ‘kopnąć’ - tu temat morze: wymiana zasilacza, obudowy, płyty gł…)

-silne pole elektromagnetyczne (w starych domach wielorodzinnych z lat 50-tych stacje TRAFO były często wbudowywane w bloki - jeśli tak masz radzę się wyprowadzić :))

Radzę zrobić tak:

-Zrób gruntowne skanowanie antywirem, antyspywarem itd…

-Sprawdź dokładnie kabel

-Spróbuj z inną klawiaturą (od znajomego)

-Spróbuj czy działa pod Linuxem (uruchom z Live CD np Knoppixa - jeśli działa to winny jest Windows - wtedy przeinstaluj)

Jeśli będziesz zmuszony kupić nową to z tańszych polecam a4

https://ssl.allegro.pl/item272030498_kl … _ps_2.html

Naprawdę świetna klawiatura za 17 zeta :slight_smile:

Wirusów brak

Złączono Posta : 20.11.2007 (Wto) 21:45

Chmm z innym systemem będzie problem za mały dysk brak miejsca

Złączono Posta : 20.11.2007 (Wto) 21:52

Oczywiście klawiatura Nowa nie polana niczym kabel dobry Antywirus Dr.web 4.44 ad- advare Se do śmieci oba programy nic nie wykazały

Złączono Posta : 20.11.2007 (Wto) 21:55

A Płyty z windowsem nie posiadam o kluczu nie wspomne Miałem instalowany w szkole klucz zbiorowy wiem bo sprawdzałem a id produktu jak wydostać I czy to jest legalne

Linux LiveCD działa bez instalacji - nie zajmie nawet bita na Twym dysku

LiveCD uruchania się bezpośrednio z płyty - jeśli masz starszego kompa polecam polskiego cdlinuxa

http://www.cdlinux.pl/

Możesz jeszcze z pendrive’a uruchomić są takie dystrybucje jak na przykład Damn Small Linux

http://damnsmalllinux.org/

Musisz tylko w BIOSIE ustawić CD (USB) jako pierwszy napęd podczas bootowania…

Jeśli klawiatura działa w linuxie to winny raczej windows… co wtedy?

Sprawdź czy ją widzi w managerze urządzeń czy nie masz np 2 klawiatur…

no nie wiem cóż tu można jeszcze napisać…

miałem taki przypadek z myszką - kursor szalał jak dzwoniłem przez komórkę może tu też masz coś w tym stylu…

Sprawdź jeszcze z inną klawiaturą…

Powodzenia Mistrzu!

Złączono Posta : 20.11.2007 (Wto) 22:12

Jeśli masz klucz zbiorowy legalnie ze szkoły to chyba możesz przeinstalować windę…

tu masz licencję sprawdź popytaj…

http://msdn2.microsoft.com/en-us/academic/bb250596.aspx

klucz możesz wyświetlić legalnie tym programem:

http://www.idg.pl/ftp/pc_11552/Winkey.Finder.1.72.html

No ale z płytką windowsa to już nie wiem…

sprawdź może najpierw klawiaturę u kolegi (koleżanki ;-)) ) jeśli tam nie zadziała - reklamuj…

P.s

PWmess napisał

Chyba raczysz żartować - obmierzyłem w życiu parę transformatorów ( również i przemysłowych) i jak na razie nie trafiłem na pole elektromagnetyczne pochodzące od nich, które by przenikało przez ścianę (przynajmniej w wielkościach mierzalnych. - (obydwie składowe i elektryczną i magnetyczną) -

gorsze zakłócenia potrafi wprowadzić sąsiad z CB (zwłaszcza na “dopałce”) lub poplątane przewody :-))

@JAg

pewnie masz rację - ja jestem specjalistą w innych dziedzinach elektrotechnikę miałem tylko na jednym semestrze.

Jak zauważyłeś napisałem ten podpunkt jako żart o czym ma świadczyć emotikon na końcu zdania…

Ale dzięki za informację - ja nie miałem dostępu do aparatury mierzącej natężenie pola elektro-magnetycznego, a tym bardziej nie miałbym czasu i zacięcia biegać z nią po stacjach TRAFO… :slight_smile:

Niemniej jednak powiem Ci drogi kolego jedno - otóż jak przechodzę koło takiej szafy TRAFO wbudowanej w blok mojej kochanej babci zawsze mam kompletny zanik sygnału radiowego w mojej Nokii, podobnie się dzieje na trasie Kraków-Rzeszów w okolicach miasteczka Świlcza jest linia wys-nap pod nią radio w samochodzie (Pioneer) gubi sygnał - no ale jak wspomniałeś - pole nie przenika przez ściany…

Z tym CB zgodzę się się w 100%

Pozdrawiam serdecznie! :slight_smile:

Ja to robię w pracy :wink:

wiesz - ilość nagromadzonego tam metalu (PRZEWODY) działa jak naaprawdę niezła antena odbiorcza - zabiera Ci sygnał :slight_smile: ot, takie “fajne” zjawisko :slight_smile:

Zauważyłem :slight_smile: - ale musiałem napisać to co napisałem - ponieważ Twój tekst (mimo, że żartobliwy) niestety kojarzy mi się z tytułami w szmatgazetach (n.p. "Zabójcze telefony komórkowe " itp )

Pozdrawiam również :slight_smile:

P.s.

Lepiej już nie będę pisał na ten temat - jest jak rzeka…