Dziwne zachowanie klawiatury

Mam taki mały problem. Mianowicie, gdy podłączam klawiaturę pod port PS2, działa ona sprawnie tylko w windowsie/notatniku/wordzie.

Gdy natomiast spróbuję włączyć jakąś grę, klawiatura zaczyna wariować. Klawisze same wydają polecenia, czasami przestawione jest działanie klawiszy np: wciskam A a działa jakbym wciskał E), lub wciskam klawisz raz jakis klawisz a komenda jest powtarzana jakby klawisz był wciąż wciśnięty. Tak się dzieje w każdej grze.

Co więcej, gdy klawiature podłączam jackiem by działała na USB, komputer w ogóle nie chce jej wykryć.Wyświetla, że urządzenie nie zostało wykryte lub brakuje sterowników.

Jest to standardowa klawiatura firmy Shark, przy której nie było załączonej żadnej płyty z sterownikami. A inne urządzenia podłączane pod USB działają.

Myślałem, że to wirus ale programy nic nie wykryły, zrobiłem więc format dysku i zainstalowałem system od nowa. Wszystkie problemy zostały. Mam Widows XP SP2.

Ktoś może pomóc? Byłbym wdzięczny.

Pożycz od kogoś sprawną klawiaturę, podłącz u siebie i zobacz co jest grane. Możliwe że masz po prostu wadliwą klawiaturę. Jeśli na tej drugiej będzie to samo, to pomyślimy dalej co robić.

Podłączałem trzy klawiatury (dwie swoje, jedną kolegi) Każda z łączem PS2 sprawia taki sam problem a USB w ogóle nie chce być wykrywana.

Nie podałem modelu płyty głównej (asus p5vd2-mx)

Czyli najprawdopodobniej nawalił Ci port PS2, ale nie jestem pewien na 100%. Z tymi przejściówkami na USB to może być różnie. Spróbuj sobie załatwić klawiaturę typowo na USB i zobacz czy ta będzie działać. Czasem do jej poprawnego działania trzeba jeszcze znaleźć w BIOSie funkcję “USB legacy support” i ją włączyć.