Dziwne zachowanie kompa

PC:

Gigabyte GA-MA790X-DS4

AMD Athlon 64 X2 7750+

ATI Radeon HD2400Pro

PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4

Seagate Barracuda 500 GB

LG GH22LS30

Asus TA-881

Chieftec 500W

Po wymianie procesora (wcześniej AMD Athlon 64 3000+) w ogóle nie czuć wzrostu wydajności w grach. Na tamtym procku FIFA 09 chodziła ledwo na średnich, a na ty tak samo, nie widać żadnej różnicy. Podobnie z innymi grami. I teraz pytanie, czy grafa nie jest za słaba? Druga sprawa, od paru dni zasilacz dziwnie się zachowuje, kręci sie na maksa, a za chwile obroty spadają i tak wkólko. Wydaje tez dziwne dźwięki, tak jakby “wył” , “werczał” po prostu głośniej pracuje, wcześniej tego nie było. Miałem tak samo z poprzednim zasilaczem. Zainstalowałem dziś grę Madagaskar 2, mój komp spokojnie spełnia minimalne i zalecane wymagania (zresztą tak jak i FIF-y 09), a tu sie tnie nawet na srednich 1024x768. Wczasie gry gra sie wieszala, trzeba bylo Ctrl+Alt+Del i ją wyłączyć. Czy zasilacz zaczyna sie psuć?

Co do wzrostu wydajności to pewnie grafika Cie ogranicza. Gdybyś sprawdził w innych aplikacjach to bys wiedział czy masz wzrost. Jak masz mozliwos to pożycz od kogoś zasilacz i sprawdź. NIe musi on byc taki mocny. wystarczy 450w

Sprawdź zasilacz być może jest za słaby. oprócz tego rozważył bym na twoim miejscu zmianę karty graficznej.

Też bym zmienił kartę graficzną a do tego sprawdziłbym zasilacz.

To w takim razie jaką kartę polecacie, nie chce żadnego GForca, miałem już 2 i więcej nie chcę mieć.Myślałem nad HD3870/3870x2. A jak sprawdzic zasilacz? I gdyby okazał sie słaby to jaki wybrać? Kasy mam ok 500zł na zasiłke i grafe.

Ani 3870 anie tym bardzie x2 bym Ci nie polecił. Jeżeli dysponujesz kwotą do 450 zł to bierz Radeona 4850, natomiast jeżeli masz więcej funduszy to 4870. To najrozsądniejsze wybory. X2 nie bierz bo narazie są z x2 same problemy poza tym po co ci moc obliczeniowa która i tak nie wykorzystasz ? Pomijając już to kwestie odpowiedniej konfiguracji komputera która by ową moc wykorzystała.

BTW. Nie zobaczyłem że masz 500 zł na elektrownie i na grafikę, bo jeżeli chodzi o ten przedział cenowy to GeForce 9600 GT stety-niestety ale tylko GeForce. Mimo wszystko dalej uważam że lepiej było by dozbierać trochę pieniążków i zainwestować w Radeona 4850.

No były plany, ale z nich nici, dziś padł dysk Seagate 500 GB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATA II). Dziwi mnie tylko to, że padł tak szybko, na szczescie mam zapasowy. Narazie kopiuje dane ale transfer jest zabójczy max. 1,7 mb/s, a ja mam ok 80gb do skopiowania. No to w takim razie jaki dysk polecacie?

piotr754

Miałem juz w swoim zyciu GeForce i raczej juz nie chcę mieć. Miałem też Radeony i nic złego na nie nie mogę powiedzieć. Czemu nie polecasz 3870? Jest porównywalna do 9600GT. Do 4850 nie chce dokładać, choć wiem że to lux karta. Złożyłem juz 2 kompy z tą grafą i narazie wszystko na full detalach śmiga. No i pozostaje jeszcze tylko kwestia zasilacza. Narazie chyba nie będe go wymieniał, "uspokoił " się.

W takim razie bierz 3870, chodziło mi o to że za cenę 3870 (lub nie wiele dokładając) masz 4850 w co poniektórych sklepach. A co do dysku to bierz WD.