Dziwne zachowanie komputera(BSODDY i błędy) pomocy


(Irek211) #1

Witam, kupiłem niedawno nowy komputer(specyfikacja poniżej):

Intel Core i5-4440 (6M Cache, do 3.30 GHz) BOX BX80646I54440

ASRock B85 PRO4 LGA1150 ATX : HDMI+DVI+VGA+SND+GLN+U3+SATA3 IN ( B85 PRO4 )

Team Group Vulcan Gold - DDR3-1600 CL9 - 8 GB (2x4GB) TLYD38G1600HC9DC01

Asus Radeon R9 270X, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DVI, DP (R9270X-DC2T-2GD5)

Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0

XFX ATX Core 450W 120mm 80+ PSU (P1-450S-X2B9)

zainstalowałem na nim windows8.1 i zaobserwowałem pewne problemy. Otóż zdarza się że wyrzuca mi BSOOD'y np Memory management, pfn_list_corupt, page fault in nonpage area. Dzieje się to głównie podczas uruchamiania komputera bądź zaraz po uruchomieniu i pojawieniu się pulpitu, albo gdy uruchamia się ponownie po aktualizacji, raz zdarzyło się po szybkim otwarciu kilku kart w google chrome,ale jak teraz otworze z 20 kart to się nic nie dzieje. Nie wiem jakie są tego przyczyny: czy to zepsute kości RAM , czy może zasilacz za słaby(choć nie wydaje mi się) albo czy to po prostu  wina windowsa który jak wiadomo jest nowy i może nie być jeszcze w pełni dopracowany. Zdarza się również że przeglądarka google chrome odmawia posłuszeństwa i gdy ją uruchomię i spróbuje coś napisać to zamyka się i pisze że uległa awarii po czym uruchamia się ponownie i dalej dzieje się to samo- pomaga jedynie ponowne uruchomienie komputera. Wystąpił również problem że komputer próbował się odwołać do komórki pamięci która nie może być written i zamykał jakaś tam aplikację(działo się to zaraz po uruchomieniu ). Proszę o pomoc :slight_smile:


(JNJN) #2

Zrób test pamięci memtest86 i wklej zdjęcie tutaj po całym przebiegu.


(_tommy_) #3

Podobną sytuację miałem kiedyś jak miałem Windowsa 7. 

Okazało się, że kości pamięci były źle włożone w banki na płycie. ponowne wyciągnięcie i włożonie pomogło.

 

Nasuwa mi się jeszcze jedna kwestia. Jak należy wkładać kości w banki? Czy na tej płycie nie ma znaczenia gdzie włożysz te same kości, czy do 1 i 3, 2 i 4 itd. Czy jest jakiś schemat. Sprawdź.


(JNJN) #4

Wszystko zawsze napisane jest w instrukcji płyty głównej.


(_tommy_) #5

Ale czy kolega ma dobrze włożone kości, to jest podstawowe pytanie.

 

Wiele osób zapomina sobie jak wkłądać pamięci w banki.

 

Schemat:

 

osfwuq.jpg


(Irek211) #6

Ja sam nie składałem tego komputera-serwis. Ale mogę sprawdzić, wyjąć i ponownie włożyć. A co do memtest to przymierzam się go zrobić ale dopiero jutro bo muszę skoczyć płytke kupić.Z tego co widziałem to kości są włożone w sloty 2 i 4 bodajże.


(_tommy_) #7

Przełóż do 1-3 (A1-B1), wykonaj memtest i daj znać co wyszło.

Tylko poprawnie zamontuj kości.


(Irek211) #8

Memtest przeprowadzę jutro ale otworzyłem kompa i zauważyłem ze jedna wtyczka obok RAM-u chyba to ATX12V1 była niedociśnięta(składa się tak jakby z dwóch części i jedna część trochę wyskoczyła) czy to mogło mieć wpływ na te zachowania komputera? Wszedłem w dziennik zdarzeń i tam pisze że miałem w ciągu 7 dni 17 błędów krytycznych kernel-power a są one spowodowane chyba zasilaniem, możliwe że dlatego występowały że ta wtyczka była nie dopięta i występowały spadki napięcia. To tylko moje odczucie nie znam się za bardzo na tym więc proszę odniesienie się do tego, bo możliwe że problem został rozwiązany.


(Irek211) #9

Niestety znowu wyskoczył błąd memory management więc to nie to. Będę musiał zrobić ten memtest.


(_tommy_) #10

Jak masz problemy z BSODami warto zerknąć na połączenia na plycie głównej, zasilanie, pamięci, karty rozszerzeń etc. Coś mogło zostać poruszone, mogło się wysunąć, bywa różnie. Jak pisałem wyżej, miałem problemy z pamięcią, okazało się, że nie było dostatecznie dobrego styku i co jakiś czas mi waliło mi BSODy.

 

Jak masz możliwość to zrób zdjęcie błędu tak aby był widoczny kod. 


(Irek211) #11

Już wszystko jasne . Zrobiłem memtest i jedna kość jest uszkodzona (ok 200 tys błędów). Dzięki wszystkim za pomoc .