Dziwne zachowanie komputera związane prawdopodobnie z HDD

Witam! Już od jakiegoś czasu mój komputer dziwnie się zachowuje, a dziś rano przy starcie kompa wyskoczyło mi wykrywanie uszkodzonych plików. Co prawda nie wykryło mi nic, ale zaniepokoiło mnie to więc ściągnąłem program HD tune, aby sprawdzić w jakiej kondycji jest mój dysk. Przy szybkim skanowaniu nie wykryło mi żądnych bad sectorów (jutro zrobię te normalne skanowanie i napiszę czy mi coś wykryło), średnia prędkość transferu to 89.3 MB/s. A oto są parametry z zakładki “Health”:

Pierwsza część parametrów: http://zapodaj.net/7b2c65a611db7.png.html

Druga część parametrów: http://zapodaj.net/85cf64d4452d1.png.html

Prawdopodobnie tak, zaczynja sie problemy

Kolejnym etapem pewnie bedzie ze dysk zniknie Tobie z systemu, system windows poprostu go nie wykryje gdyz bedzie niewidoczny w BIOSIE.

Po restarcie mozliwe ze go zobaczy lub tez zniknie na “zawsze”.

Proponuje zrobic backup czyli kopie danych z tego dysku na inny, nowy (nie druga partycje na nim…) dysk.

U mnie bylo tak ze rok czasu dysk mialem a po roku kupowalem nowy HDD, dla bezpieczenstwa danych na nim zawartych.

kunegundek ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Na podstawie tego co widać w HDtune,dysk jest ok.Nie ma bad sektorów,ani nie widać by takowe miały się pojawić.To co opisałeś to być może jakiś jednorazowy błąd.Możesz przeprowadzić dokładniejszą diagnostykę w MHDD.Zrób skan powierzchni i wklej smart.Pokaż fotki . http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html