Dziwne zachowanie komputera

Od 2-3 dni mam stale powtarzający się problem. Mianowicie, po podłączeniu się do Neta - korzystam z Internetu po radiu, zdarza się, że komputer w ogóle nie reaguje na jakiekolwiek polecenia. Nie mogę np. odłączyć się od Neta, a cały czas widzę, że komputer coś “mieli” - transfer cały czas idzie, czyli jakby coś ściągał z Sieci, choć ja w tym momencie mam wszystkie programy Netowe wyłączone. Nie wiem czy to wina ze strony Neta czy też z komputerem jest coś nie tak.

Dołączam loga z HJT.

fix w hjt, odinstaluj megaupload toolbar - to on jest tego sprawcą

Daj log z ComboFix.

Log z ComboFix’a

Ogólnie jest w porządku.

Przeczyść rejestr programem jv16 Power Tools 2006.

Zainstalowałem jv16 PowerTools 2006, wybrałem Opcje Rejestru i wyskoczyła mi tabela - mam na niej mnóstwo pozycji, pośród których znajdują się w większości takie z szarymi kółkami i znakami zapytania, choć są również 4-5 zaznaczonych czerwonym kółeczkami, Co dalej ?

O ile dobrze pamiętam,masz kliknąć na Czyszczenie rejestru ,następnie na Rozpocznij i po skanowaniu pousuwać zbędne wpisy.

Zastosowałem się do wszystkiego co zarzuciliście. Wyczyściłem rejestr z niepotrzebnych rzeczy (trochę tego było) i niby wszystko wróciło do normy, ale dziś znowu zaczął świrować. Problem pojawia się od razu jak tylko załaduje się Windows, tzn. do póki nie było problemów, zanim skończyło się ładowanie systemu i innych aplikacji, wskakiwałem od razu do Startu, wybierałem Połącz z… i od razu łączył mi się z Netem. Teraz, gdy chcę to zrobić, klikając w intersujące mnie połączenie, komputer doznaje zawieszki. Trwa to jakieś nieznośne 30-40sek i dopiero mi go odpala. Jest to dziwne, bo wybierając inną "opcję " z menu Start, np. otworzenie Firefox’a, komputer robi to bez zająknięcia. Potem jak już się połączy znowu powtarza się problem zerowej reakcji z jego strony. Nie ma reguły po jakim czasie i z jakimi programami Internetowymi będącymi w tym czasie na chodzie. Np. mogę używać przeglądarki i nagle wszystko się zatrzymuje - nie ładuje mi stron, choć widzę, że “monitorki” pokazujące pracę połączenia z Siecią, cały czas się błyskają, czyli jakby cały czas pracował. Kiedy chcę rozłączyć to połączenie, klikając prawym na monitorki, wyskakuje mi menu, ale komputer nie reaguje na Rozłącz. Wtedy nie reaguje już na nic - ani otworzenie dodowlnego dysku, programu, nawet restart kompa przez Uruchom ponownie - totalna zawieszka. Po restarcie problem powraca po pewnym czasie. Sprawdziłem kompa skanerami on-line, zaistalowałem dodatkowo AVG i nic. Zero pomysłu co się mogło porobić…

Optymalizacja XP: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76580

Optymalizacja - wykonana.

Problem - pozostał.

Już wcześniej miałem powyłączane większość zbędników, opóxniających pracę systemu. Komputer przeskanowany AVG, AdAware i Spybot’em. Jedyna zmiana jaka zaszła - denerwująca - porobiło mi się coś z przeglądarką Firefox. Wróciła do satndardowego wyglądu, poza tym wycięło mi sporo zakładek (miałem zapisane w oddzielnym pliku, ale nie wszystkie, bo nie aktualizuję tego codziennie).

A co do powracającego wciąż problemu, zauważyłem dodatkowo coś takiego. Chcąc połączyć się z paska Startu z Netem zaraz na starcie systemu, kiedy komputer nie reaguje na to polecenie, wyrzucił mi taki komunikat:

odinstalowałeś megaupload toolbar?

Tak, wywaliłem ten toolbar, tak jak sugerowałeś.

daj log z hijacka postaram się go szybko sprawdzić a jak zaraz nie sprawdze to za jakieś 3 godziny dopiero będe, to ci może ktoś inny sprawdzi

Log HJT

poczytaj o zbędnikach w autostarcie

Witam ponownie.

Ponieważ optymalizacja nic nie pomogła, zbędniki zastosowałem ale bez widocznego skutku, przyszła pora na reinstall Windowsa. Jestem właśnie po załadowaniu nowego systemu, włącznie ze sfromatowaniem dysku systemowego, na którym był poprzedni Win. Instalacaja przebiegła bez problemowo, ale znów pojawia się pewne “ale” i nie wiem w czym tkwi problem.

Mianowicie przy starcie systemu, musi upłynąć trochę czasu zanim uzyskam dostęp do Mojego Komputera. Jeśli chcę to zrobić szybciej to widzę tylko jak komp bezskutecznie poszukuje dostępu do niego i nie może tam wejść. Wyświetla się tylko latarka, któa poszukuje danych i nic więcej. Problem ten pozostaje do momentu, kiedy nie wyskoczy mi dymek z ostrzeżeniem o braku ochorny komputera i kiedy pojawi się ikonka połączenia lokalnego, które poszukuje adresu IP - ma to teraz utrudnione / ograniczone bo Administrator twierdzi, że mają problem z przekaźnikami po wczorajszej burzy i stąd problemy. Ale mio tych problemów utworzyłem połaczenie szerokopasmowe i jakoś piszę na tym Forum.

Moje pytanie więc - co może powodować to zwolnienie komputera ? Czy spowodowane to jest ochroną systemu Windows (może sprawdzając czy jest ochorna, a faktycznie na razie nawet AVG nie jest zaistalowany, proces zwalnia kompa), czy może to być wina połączenia sieciowego ? Czy jeśli nic się nie zmieni po odzysakniu pełnego dostępu do sieci, jedynym wyjściem będzie sformatowanie wszystkich partycji ?

Dołączam log z HJT ze “świeżego” systemu:

Złączono Posta : 27.06.2007 (Sro) 14:35

Mały edit.

Po zaistalowaniu najnowszego AVG 7.5 i pierwszym pełnym skanowaniu, program znalazł takie coś - Trojan horse BackDoor.SmallX.BG.

Obiekt został znaleziony i usunięty przez AVG, ale znajdował się na dysku D, który nie jest u mnie systemowym. Nie miał chyba wpływu na to ociąganie się komputera na początku, gdyż po restarcie kompa, ten znów ją miał.

Daj log z ComboFix.

Sprawdź też taśmy łączące dysk z płytą.

Log z ComboFix

Log ok.

Jak masz możliwość podłącz inne.

Możesz wyłączyć poprzez start > uruchom > services.msc > zatrzymaj i wyłącz centrum zabezpieczeń.

A w optymalizacji skorzystałeś z “Optymalizacja usług systemowych”?

Sprawdzone, bez zarzutu.

Owszem, mogę tak zrobić, ale chyba nie mam juz arzutów do ochrony XP, bo już mi się nie zgłasza. Problem w tym, że ta przerwa w reakcji na moje polecanie zgrywa sie w czasie z pojawieniem się na dole ikonki sygnalizującej, że moje połączenie lokalne jest ograniczone lub też jest jego brak. Jak wyskakuj ta ikonka z żółtym trójkącikiem, wtedy komputer zaczyna reagować. Ponieważ nie skontaktował się ze mną Admin mojej sieci, mam pewnie źle skonfiguorowane połączenie lokalne i komputer sam próbuje automatycznie wyszukiwać adresy IP i DNS. Może to spowolnienie na starcie jest ty, spowodowane ?

Teraz po reinstalacji nie korzystałem z tej optymalizacji, a wcześniej też z niej zrezygnowałem, ponieważ napisane tam było, że najlepiej robic to na świeżym systemie. Czy skorzystać z tego teraz ?