Dziwne zachowanie laptopa na stronie x-kom

Na żadnej stronie nic podobnego się nie dzieje, natomiast na tej x-koma, gdzie losuje się upusty… laptop rozkręca wszystkie wiatraki.
Dzieje się tak tylko na tej jednej stronie i efekt występuje na Chrome jak i na Firefoxie.
Wzrasta momentalnie zużycie energii tych przeglądarek.
Dziwna sytuacja.
Też tak macie?


Najnowszy Windows 10.
Najnowsze wersje obydwu przęglądarek, lapek to Legion 5.

Strona ciągnie około 200MB RAM, a procesor w granicach 50%.
Więc jakieś większe zużycie jest tyle że na stacjonarnym komputerze to nic się nie dzieje.

A to na Debianie i Intel i5

Na Arch linux nie ma żadnych problemów na żadnej z przeglądarek.
Użycie procka 17% do 20%.

Ale wchodzisz dokładnie na otwieranie tych pudełek?
U mnie po jakiejś chwili, wzrasta zużycie energii przeglądarek na bardzo wysokie a i teraz zobaczyłem obciążenie procesora też wzrasta.
Widocznie Windows nie lubi się z X-Komem;)
Coś muszą mieć sknocone na samej stronie, że tylko na niej dzieją się takie cuda.

No i co z tego? :man_facepalming:

To z tego, że interesuje mnie, czy tylko u mnie włączają się wiatraki, czy u wszystkich ta strona, tak źle działa.
A poza tym jeśli u wszystkich… to dlaczego ma taki bug, oraz chciałbym o tym poinformować firmę x-kom, żeby to naprawiła.
Uff, tobie to trzeba jak dziecku wszystko tłumaczyć.

Jest pewna róznica między pudłem a laptopem co do chłodzenia, chociażby ze względu na przestrzeń

No i właśnie z tego względu zasygnalizowałem ten fakt.
Pozdrawiam nabijaczy postów.

Na „NUC-ach” też cicho ale zależy czy ma wiatraki czy już pasywne odprowadzanie ciepła.

Sprawdzałem 2 razy na podstawowym pudełku i raz tym premium za newsletter (apka go nie wymagała kiedyś).

Obciążenie pewnie generuje animacja w CSS 3 lub JS, by się tło kręciło jak na rozpędzonej karuzeli.

I dlatego napisałem

Panowie, otwórzcie sobie tego x-koma na smartfonie przez przeglądarkę (nie przez appkę!) to zobaczycie na czym polega problem XD

Jutro nagram obciążenie jak mi wejdą nowe boxy ale z tego co zaobserwowałem to ta strona jest bardziej ociężała niż youtube z 4K XD

OK - czyli na przeglądarkach jest bardzo zasobożerna z jakiegoś powodu.

Z tego co pamietam na smartfonowych przegladarkach sa dwie mozliwości
Ogladasz w wersji smartfon lub w wersji na komputer
Chyba czyms sie róznia.
O tym ze w smartfonach raczej Windowsa nie ma, nie mówiac juz o wentylatorach nie wspominam :man_facepalming: :rofl:

Niekoniecznie, strona może mieć RWD w CSS i wtedy identyczne zasoby JS, i media queries zmienia układ z 2-3 kolumn na 1:

Oczywiście nie wykluczam, że apka z Play Store i App Store to nakładka na Chrome/Safari i ich firma nie ma zaplecza programistycznego by powstała od zera w jakimś Kotlnie lub Objective C.

Miałem na myśli, że po prostu stronka źle działa na przeglądarkach Chrome i Firefox na Windows.
Jak działa na samej apce i stronie przeglądarek pod Androidem to inna sprawa.
A jak wynika z postu kolegi wyżej apka działa dobrze, ale już przez przeglądarkę na Androidzie też jest źle.

A nie sądzisz, że to jest zjawisko świadome ?
Toż od samego początku jest restrykcja na ostatni box, że tylko z apki.

Nie no, strona działa źle na każdej przeglądarce i na każdym systemie.

Prawdopodobnie jest tak jak z innymi serwisami. FB np ma ograniczoną funkcjonalność na wersji webowej na smartfonach, z messengera nie da się korzystać w ogóle, na większości serwisów z miejsca proponują appki.
Android sam z siebie wymaga dodania konta a nie da się bez logowania instalować aplikacji (jak w appgalery od huaweia), samego chrome’a tez nie da się synchronizować w androidzie bo trzeba się całkowicie logować i najlepiej uaktywnić śledzenie XD
Inna kwestia że jak ktoś się zastanawia np nad kupnem nowego sprzętu to wejdzie na stronę xkoma i zobaczy słabo działającą stroną to od razu pomyśli że trzeba coś nowszego kupić (najlepiej od nich :). Niezły zbieg okoliczności, nie?

Złe działanie występuje jedynie na samej otwieranej stronie losowania upustów, wszystko poza tym działa na stronie normalnie.
Więc to zapewne zwykły bug w kodzie.

U mnie wszędzie strona muli jakbym odpalał ją na 20 letnim komputerze. No może przesadzam, ale ma 1 do 2 sekund opóźnienia w reagowaniu interfejsu. Android ze snapem 695 i 6G ramu, pc z i5-11400, lapek z jakąś i3 2gen i tablet z kirinem zdaje się że 710. OSy na pc i lapku to Debian Stable z liquorix kernelem, ale było wcześniej Ubuntu LTS. Mam jeszcze jakiegoś Della z i3 8gen i tam na edge’u też ma zacięcia. Nie sprawdzałem tylko na tv samsunga. Także to żaden bug a po prostu źle zoptymalizowana strona i tyle.

Sztuka dla sztuki ma tylko kierować do używania apki, bo kto tam zwraca uwagę co losuje się na 2 pierwszych. Jak już to i tak barachło albo wszyscy inni mają to w tej cenie i taniej.