Dziwne zachowanie myszy bluetooth

Witam wszystkich forumowiczów.

Zakupiłem myszkę no-name z adapterem, po podłączeniu zainstalował się sterownik i gotowe 5 sek i śmiga… ale czy na pewno.

Myszka sprawia się znakomicie jak na no-name lecz jest problem z prawym przyciskiem.

Aby wyświetlić menu kontekstowe potrzeba kliknąć raz prawym .

Prawy przycisk myszki działa ale dopiero po jakiś 15-30 sek od pierwszego kliknięcia po tym zasuwa bez problemu aż do np 2 min niekorzystania z niego i historia się powtarza - i tu kolejne zaskoczenie czasami działa jak dwa razy kliknę albo normalnie.

brak wpisów w rejestrze które polecano na forum usunąć czyli problem nie leży w nich.

Mysz jest nowa ale rozkręciłem ją przeczyściłem sprężonym powietrzem sprawdziłem lutowanie połączenia i ścieżki wszystko wygląda na sprawne od strony hardware. Próbowałem znaleźć uniwersalne sterowniki ale jakoś nic sensownego się nie znalazło.  

Mam System win 7 home premium 

 

powiem tak… miałem styczność z niejedną tanią myszką i większość z nich sprawiała problemy (przede wszystkim te bezprzewodowe)… albo kursor przeskakiwał, albo bateria trzymała kilka dni, albo klawisze działały jak chciały… to nie jest raczej problem sterowników, tylko taniego sprzętu

Dodam że przycisk  kółko domyślnie jest ustawiany na funkcje lewego czyli standard.

U mnie za to cofa stronę lub okno katalogu o jeden myślę że to jednak kwestia sterowników nie do końca te z win 7 działają ponieważ pozamieniały funkcje czyli nie do końca rozpoznają ( co chce myszka ) że tak się wyrażę.

No nic w takim razie myszka zostaje podpięta pod tv.

Dzięki wielkie Jacek_kiler za odpowiedz jeszcze spróbuję podpiąć pod inne wejścia usb adapter mam i 6 styłu i dwa z przodu może to coś pomoże a jak nie to tv. 

jak masz możliwość to podepnij pod innego kompa, Jeżeli USB są sprawne, a pewnie są, to podpięcie pod inne USB prawdopodobnie nic nie zmieni,

Stan na dzień dzisiejszy

1 podpiąłem inną mysz z adapterem i śmiga bez problemu.

2 odkryłem że gdy otworzę Panel sterowania/mysz i zacznę przestawiać jakiekolwiek wartości i potem z powrotem jak było prawy przycisk myszy najpierw działa jak kliknę dwa razy i za chwile już tylko raz czyli poprawnie puki mam otworzone okno ustawień myszki to chodzi jak wyłączę to jeszcze przez chwilę działa PPM i przestaje ?!. 

Jacek_kiler daje sobie spokój z nią, podpinam pod tv a o 10-tej idę kupić nową .

P.S robię remont generalny i dwa dni temu odkryłem że parkiet jest wyśmienitą podkładką więc wyciąłem sobie elegancko włosowatą piłą kształt jaki chciałem i mam dwustronną podkładkę ( z jednej strony parkiet od spodu jest taki ciemny jednolity kolor ani to brąz ani beż )  nawet jest różnica brat ma optyczna i laserową i dzięki temu że parkiet jest dwustronny i ma dwie inne powierzchnie do Laser. lub optycznej :smiley: to tak w ramach podziękowania po co kupować jak został kawałek parkietu. Teraz mam topową podkładkę :stuck_out_tongue: o bardzo eleganckim wyglądzie i kształcie jaki chcę.