Dziwne zachowanie myszy bluetooth


(Orpczajka) #1

Witam wszystkich forumowiczów.

Zakupiłem myszkę no-name z adapterem, po podłączeniu zainstalował się sterownik i gotowe 5 sek i śmiga… ale czy na pewno.

Myszka sprawia się znakomicie jak na no-name lecz jest problem z prawym przyciskiem.

Aby wyświetlić menu kontekstowe potrzeba kliknąć raz prawym .

Prawy przycisk myszki działa ale dopiero po jakiś 15-30 sek od pierwszego kliknięcia po tym zasuwa bez problemu aż do np 2 min niekorzystania z niego i historia się powtarza - i tu kolejne zaskoczenie czasami działa jak dwa razy kliknę albo normalnie.

brak wpisów w rejestrze które polecano na forum usunąć czyli problem nie leży w nich.

Mysz jest nowa ale rozkręciłem ją przeczyściłem sprężonym powietrzem sprawdziłem lutowanie połączenia i ścieżki wszystko wygląda na sprawne od strony hardware. Próbowałem znaleźć uniwersalne sterowniki ale jakoś nic sensownego się nie znalazło.  

Mam System win 7 home premium 

 


(jacek_kiler) #2

powiem tak… miałem styczność z niejedną tanią myszką i większość z nich sprawiała problemy (przede wszystkim te bezprzewodowe)… albo kursor przeskakiwał, albo bateria trzymała kilka dni, albo klawisze działały jak chciały… to nie jest raczej problem sterowników, tylko taniego sprzętu


(Orpczajka) #3

Dodam że przycisk  kółko domyślnie jest ustawiany na funkcje lewego czyli standard.

U mnie za to cofa stronę lub okno katalogu o jeden myślę że to jednak kwestia sterowników nie do końca te z win 7 działają ponieważ pozamieniały funkcje czyli nie do końca rozpoznają ( co chce myszka ) że tak się wyrażę.

No nic w takim razie myszka zostaje podpięta pod tv.

Dzięki wielkie Jacek_kiler za odpowiedz jeszcze spróbuję podpiąć pod inne wejścia usb adapter mam i 6 styłu i dwa z przodu może to coś pomoże a jak nie to tv. 


(jacek_kiler) #4

jak masz możliwość to podepnij pod innego kompa, Jeżeli USB są sprawne, a pewnie są, to podpięcie pod inne USB prawdopodobnie nic nie zmieni,


(Orpczajka) #5

Stan na dzień dzisiejszy

1 podpiąłem inną mysz z adapterem i śmiga bez problemu.

2 odkryłem że gdy otworzę Panel sterowania/mysz i zacznę przestawiać jakiekolwiek wartości i potem z powrotem jak było prawy przycisk myszy najpierw działa jak kliknę dwa razy i za chwile już tylko raz czyli poprawnie puki mam otworzone okno ustawień myszki to chodzi jak wyłączę to jeszcze przez chwilę działa PPM i przestaje ?!. 

Jacek_kiler daje sobie spokój z nią, podpinam pod tv a o 10-tej idę kupić nową .

P.S robię remont generalny i dwa dni temu odkryłem że parkiet jest wyśmienitą podkładką więc wyciąłem sobie elegancko włosowatą piłą kształt jaki chciałem i mam dwustronną podkładkę ( z jednej strony parkiet od spodu jest taki ciemny jednolity kolor ani to brąz ani beż )  nawet jest różnica brat ma optyczna i laserową i dzięki temu że parkiet jest dwustronny i ma dwie inne powierzchnie do Laser. lub optycznej :smiley: to tak w ramach podziękowania po co kupować jak został kawałek parkietu. Teraz mam topową podkładkę :stuck_out_tongue: o bardzo eleganckim wyglądzie i kształcie jaki chcę.