Dziwne zachowanie napędu - uszkodzony?

Otóż mam napęd TSSTcorp CD/DVDW SH-S183A i od pewnego czasu dziwnie się zachowuje, tzn. niejednokrotnie nie potrafi nagrać płyty CD/DVD; gdy oglądam film i otwieram tackę to płyta się jeszcze na niej kręci; podczas instalacji Visty gdy płyta “zwalniała” to strasznie piszczała. Czy to normalne? Dodam że napęd mam prawie 3 lata.

Jak ma trzy lata to mechanizmy mogą już odmawiać posłuszeństwa.Na Twoim miejscu spróbowałbym jeszcze gruntownego wyczyszczenia napędu.Możliwe,że trzpień,na którym obraca się płyta jest zabrudzony i przez to nie może ona wyhamować.Tak samo z soczewką lasera pewnie jest zabrudzona.Ale to też może być kres życia nagrywarki.

Poczytaj.

OK, coś wymyślę, w najgorszym wypadku mam jeszcze jedną nagrywarkę to mi na razie wystarczy.

Mam pytanie na trochę inny temat: Przeglądałem dziś (nudziło mi się) katalog Windows, weszłem do C:\Windows\SoftwareDistribution\Download\ i tam jest strasznie dużo katalogów o nazwach złożonych z liter i cyfr, co to jest?

To są pobrane aktualizacje systemowe.Właściwie to po ich zainstalowaniu nie są już potrzebne i można je spokojnie usunąć.

Czyli mogę je usunąć i nic się nie stanie?