Dziwne zachowanie Nokii E52

Witam :slight_smile:

Ostatnio kupiłem nokie i dziwi mnie jej zachowanie w paru kwestiach. Przykładowo co jakis czas wyskakuje komunikat o próbie połączenia z internetem. W opcjach szukałem roznych ustawień, wyłączyłem szukanie sieci co jakiś czas, no niestety wciąż komunikat się pokazuje.

Czasem zmieniają mi się też motywy, jak tylko dotknę karty pamięci ale to chyba normalne.

Chciałbym tez spytać kto lub gdzie mogę mieć wgranego nowego softa, serwis NOKII ? :slight_smile:

pozdrawiam

Ja miałem ten sam problem, moja E52 również łączyła się z siecią. Poradziłem sobie w ten sposób, że zrobiłem format telefonu za pomocą kombinacji klawiszy *#7370# i problem zniknął.

Spróbuj też zrobić aktualizacje softu. Też może pomóc. Czy ta twoja nokia jest brandowana?

Ustawienia/połączenie/dane pakietowe i “połączenie pakietowe” - kiedy potrzeba, “punkt dostępu” -brak oraz “szybki dostęp do pakietu” - wyłączony

Dodatkowo Menu/Internet/opcje/ustawienia/ogólne/punkt dostępu na “zawsze pytaj” oraz “kanały internetowe” na "wyłączone przy autoaktualizacji

Dodane mniej niż minutę temu

Nie. Nokia Ovi Suite pozwala na aktualizację oprogramowania telefonu, ewentualnie Nokia Software Updater 3

Sprawdź jeszcze czy nie masz skrzynki mailowej ustawionej na odbieranie wiadomości co określony czas.

wpisując ten kod sformatuje się cała pamieć w telefonie, zewn też :> ?

no raczej ejst brandowana ale w małym stopniu :>

MarS dzięki, myślę, że to powinno pomóc :slight_smile:

chociaż nie, znów pojawiła się sama od siebie dostępność WLAN :<

To w takim razie:

ustawienia/telefon/połączenie i “domyślny typ połączenia” na “połączenie głosowe”

ustawienia/połączenie/wlan/pokaż dostępność na “nigdy”

ustawienia/połączenie/ustawienia sip i jeżeli masz profile internetowe to sprawdź czy nie masz ustawionej opcji rejestracji “zawsze włączona”. Powinno być “gdy potrzebna”

zauwazyłem ze polaczenie z siecia wyskakuje mi co rowne pol godziny, byc moze to bedzie przez opcje maila, choc wszystkiego sie pozbyłem, ale poprzedni wlasciciel mial ustawioną skrzynke mailowa i korzsytał z niej.

profilów w ustawieniach sip nie mam

a co do pierwszej porady, w menu ‘połączenie’ nie mam czegoś takiego jak ‘domyślny typ połączenia’ :>

Oprogramowanie możesz zmienić za pomocą programu phoenix - sam zmieniałem z barandowanego, na czyste producenta.

Ostatnim czasem bawiłem się dłużej telefonem: instalowałem nowe aplikacje oraz przeglądałem już zainstalowane… i sam napotkałem na taki problem jak opisał _ blasster _. W moim przypadku winna była jednak aplikacja Traveler , która jest domyślnie zainstalowana. Wystarczyło ograniczyć jej pole manewru w opcjach i problem żądania połączenia z siecią znikł…