Dziwne zachowanie przy starcie XP

(M Pk) #1

Przy uruchomieniu na poczatku szstemu komputer tak jak by sie przwieszał ,jak klikam na jakiś program to nic sie nie dzieje po 5 min wraca do normy i wszystko co chcialem uruchomic sie uruchamia .Przywracanie systemu nic nie dalo :frowning: PLZ o pomoc

(PaPuX) #2

Masz wlączoną usługę udostępniania drukarek w sieci??

Domyślnie jest włączona

Jeśli tak to ją wyłącz

(Sugarpain) #3

Przeczyść rejestr programem, np. jv16 Power Tools (dostępny na vortalu). Odznacz zbędniki w autostarcie. Przeskanuj system skanerami on-line i antyvirem. Jeśli nie pomoże - pokaż logi z HJT i SR (opis zastosowania w przyklejonym w dziale "Bezpieczeństwo i logi HijackThis).

(popula) #4

Niektóre programy antywirusowe bardzo spowalniają uruchamianie systemu. Spowalnia ładowanie Diskeeper i niektóre nakładki upiększające. Najczęściej jednak wirusy. Wstaw logi, to może problem znajdzie szybsze rozwiązanie.

(M Pk) #5

Wczesniej wszystko chodziło :frowning: to stalo sie po resecie xp :shock: albo po aktualizacjach nie jestem pewny.Ale system przywracałem i nic

(Ferdek31) #6

przeinstaluj system. Jakiś sterownik systemowy poleciał.

(M Pk) #7

No myslałem nad tym,ale mam viste na E i bęndzie problem potem z vista co?

(dean999) #8

Jak masz na innnej partycji to raczej nie powinno być problemów

(Sugarpain) #9

Dlaczego ma od razu przeinstalowywać system? :? Niech najpierw zrobi to, co radzono mu w postach powyżej.

(Ferdek31) #10

oczywiście wszystkie porady wyżej wskazane trzeba wykonać, zwłaszcza problem syfu ale jak będzie ok. to najlepsze będzie przeinstalowanie systemu zamiast kilkugodzinnego szukania problemowego sterownika. Możesz także sprawdzić plik ntbtlog.txt / w katalogu windows /uruchamiając system z opcji “włącz rejestrowanie uruchamiania”. W pliku tym znajdziesz sterowniki i aplikacje, które nie mogą się załadować lub niepoprawnie się ładują.

(M Pk) #11

Zrobłiem tak i nic zadnych wirusow ani szpiegow . Logi wstawie za 30 min ,bo teraz pracuje na viscie :mrgreen:

(_Sylwan_) #12

start > uruchom > msconfig w zakładce uruchamianie wywal zbędne śmieci

ps i to co koledzy wyżej wspomnieli :]

(M Pk) #13

[

g]

Złączono Posta : 19.02.2007 (Pon) 23:20

Jak bym przeinstalowal system to czy bendzie mozna wybrac ktory system ma byc odpalony ? czy tylko xp

(Ferdek31) #14

zachowasz stare ustawienia tylko przy przeinstalowaniu musisz wybrać opcję uaktualnij, a nie nowa instalacja i instalować do tego katalogu, w który,m masz aktualnie xp, w przeciwnym razie zainstalujesz 3 system. Ale poczekaj, może ktoś sie wypowie na temat loga.

(JNJN) #15

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN