Dziwne zachowanie przy starcie XP

Przy uruchomieniu na poczatku szstemu komputer tak jak by sie przwieszał ,jak klikam na jakiś program to nic sie nie dzieje po 5 min wraca do normy i wszystko co chcialem uruchomic sie uruchamia .Przywracanie systemu nic nie dalo :frowning: PLZ o pomoc

Masz wlączoną usługę udostępniania drukarek w sieci??

Domyślnie jest włączona

Jeśli tak to ją wyłącz

Przeczyść rejestr programem, np. jv16 Power Tools (dostępny na vortalu). Odznacz zbędniki w autostarcie. Przeskanuj system skanerami on-line i antyvirem. Jeśli nie pomoże - pokaż logi z HJT i SR (opis zastosowania w przyklejonym w dziale "Bezpieczeństwo i logi HijackThis).

Niektóre programy antywirusowe bardzo spowalniają uruchamianie systemu. Spowalnia ładowanie Diskeeper i niektóre nakładki upiększające. Najczęściej jednak wirusy. Wstaw logi, to może problem znajdzie szybsze rozwiązanie.

Wczesniej wszystko chodziło :frowning: to stalo sie po resecie xp :shock: albo po aktualizacjach nie jestem pewny.Ale system przywracałem i nic

przeinstaluj system. Jakiś sterownik systemowy poleciał.

No myslałem nad tym,ale mam viste na E i bęndzie problem potem z vista co?

Jak masz na innnej partycji to raczej nie powinno być problemów

Dlaczego ma od razu przeinstalowywać system? :? Niech najpierw zrobi to, co radzono mu w postach powyżej.

oczywiście wszystkie porady wyżej wskazane trzeba wykonać, zwłaszcza problem syfu ale jak będzie ok. to najlepsze będzie przeinstalowanie systemu zamiast kilkugodzinnego szukania problemowego sterownika. Możesz także sprawdzić plik ntbtlog.txt / w katalogu windows /uruchamiając system z opcji “włącz rejestrowanie uruchamiania”. W pliku tym znajdziesz sterowniki i aplikacje, które nie mogą się załadować lub niepoprawnie się ładują.

Zrobłiem tak i nic zadnych wirusow ani szpiegow . Logi wstawie za 30 min ,bo teraz pracuje na viscie :mrgreen:

start > uruchom > msconfig w zakładce uruchamianie wywal zbędne śmieci

ps i to co koledzy wyżej wspomnieli :]

[

g]

Złączono Posta : 19.02.2007 (Pon) 23:20

Jak bym przeinstalowal system to czy bendzie mozna wybrac ktory system ma byc odpalony ? czy tylko xp

zachowasz stare ustawienia tylko przy przeinstalowaniu musisz wybrać opcję uaktualnij, a nie nowa instalacja i instalować do tego katalogu, w który,m masz aktualnie xp, w przeciwnym razie zainstalujesz 3 system. Ale poczekaj, może ktoś sie wypowie na temat loga.

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN