Dziwne zachowanie scrolla w myszce

Nie jestem pewny czy to odpowiedni dział, jeżeli nie to proszę o przeniesienie i przepraszam za problem. 

Temat dotyczy dziwnego problemu z myszką, który pojawił się chyba tydzień temu - nie spowodowany instalacją czegokolwiek. Otóż, gdy chcę odpalić stronę za pomocą scrolla, strona mi przeskakuje, tak samo z czatem na fejsie, gdzie ktoś mi wysłał sporo linków do yt, czy to samo przewijanie stron za pomocą scrolla - ekran skacze jak chory, w górę i w dół, nie mam pojęcia co to jest i czemu tak nagle zaczęło się robić. Myszka to tracer, menadżer urządzeń nie podpowiada mi jaka to dokładnie myszka. Właśnie zaktualizowałem sterownik, ale był do touchpada - reszta jest zaktualizowana. Jakiś pomysł? Jest to mega irytujące, jak mi jest się w stanie przewinąć nawet pół strony. 

Dobrze byłoby rozebrać myszkę i oczyścić ze śmieci (odkurzacz) .

Hej,

Najlepiej sprawdź jej działanie na innym komputerze, by wykluczyć problem programowy. Bardzo prawdopodobne, że myszka kończy żywot.

Pozdrawiam,

Dimatheus

W najtańszych modelach najczęściej właśnie rolka staje się mało precyzyjna, o ile wcześniej mikrostyki nie padną.

Mój przypadek to myszka LOGITECH ANYWHERE MX . Pierwszym i głównym podejrzanym był oczywiście kot . Wzięty w krzyżowy ogień pytań wyparł się molestowania myszki (rudy wiadomo wiarygodność = 0) . Wziąłem zatem odkurzacz i przystawiłem cienką ssawkę do kółka myszki i … o dziwo myszce się poprawiło ! Wyprawiłem kota w plener (żeby się nie “napatrzył”) , rozebrałem myszkę zrobiłem jej generalne czyszczenie , odkurzanie , złożyłem i … działa jak nowa do dzisiaj , a ja już myślałem że , ~200 zł będzie “nie moje” . Tylko że z kotem mam na “pieńku” .

To nie taki tani model, całkiem porządny sprzęt - jako grający, nie bawię się w biedronkowe myszki za 15 zł :stuck_out_tongue_winking_eye: Jutro ją przeczyszczę i zobaczę czy to coś pomoże, tak czy inaczej, dziękuję za odpowiedzi :wink: