Dziwne zachowanie Skype na W10 home

Wiem, wiem o tym! No cóż, widocznie ich serwery nie nadążają za innymi :grinning: Jest to zresztą zjawisko znane mi także u innych producentów oprogramowania, że “firmowe” serwery publikują z opóźnieniem.
Nie wiem jak to się dzieje. Tak, czy inaczej, wersja Skype pewnie i tak niedługo znowu się zmieni. Nie ma się czym przejmować.

Heh, zrobiłem taki test (na moim komputerze Win7 64 bit):
Pobrałem tą wersję 8.17.0.2.
Zainstalowałem, działa, ale krzyczy o aktualizacje.
Zaktualizowałem. Zaktualizował się do…8.22.0.2.
Włączam, działa, ale znowu chce aktualizacji.
OK, zaktualizowałem. Tym razem jest już 8.30.0.50. Działa.
ALE: Zupełnie pozmieniały się opcje, niby jest większość, ale czegoś jakby brakowało. Np. w menu “Pomoc i opinie” nie pokazuje już swojej wersji, nigdzie nie pokazuje.
Profil mogłeś edytować bezpośrednio z poziomu aplikacji, teraz nie, tylko przez przeglądarkę. Podobnie z innymi opcjami.
Normalnie cuda na kiju Panie.

Ciekawe! U mnie pokazuje numer wersji tam, gdzie zawsze.
gd

Zwracam honor! Po usunięciu plików temp i restarcie komputera jest wszystko tak jak było. Widocznie te kolejne aktualizacje coś namieszały. Co nie zmienia faktu, że status syna znika po chwili u mnie a mój u niego. Co ciekawe nasz status “dostępny” znika też po chwili u mojej żony, która jest w Austrii.
Nie mam siły i nerwów już z tym walczyć, zostawiam jak jest.
Dziękuję wszystkim z chęć pomocy.

Dodam tylko, że problem ze statusem jest globalny, Microsoft pracuje nad tym :wink:

To niech pracuje skuteczniej.:wink: