Dziwne zachowanie Skype na W10 home

Witam szanowne grono.
Na komputerze syna skype dziwnie się zachowuje. Włącza skype, ustawia status dostępny i jest ok.
Ale. Po pewnym nieokreślonym czasie u znajomych jest widoczny jako niedostępny, niezależnie od tego czy skype jest zamknięty “krzyżykiem” czy zrzucony tylko na pasek. Przeszukaliśmy chyba wszystkie ustawienia i nic. Może za głupi jesteśmy, ponieważ W10 to dla nas nowość. Komputer nowy (I5 8400, gtx 1050, 8 GB RAM, system legalny). Pomożecie?

Nie ma tam jakiegoś ustawienia które przełącza automatycznie status po ustalonym czasie nieaktywności?

No nie widzę, może jest jakoś dziwnie ukryte jak wszystko w W10?

Edit:
Nawet jeśli skype jest otwarty na pulpicie, to po kilku minutach znika zielona kropka statusu.

Może warto zmienić wersję Skype? Jeśli stosujesz wersję “kafelkową” (S na białym tle), to zastosuj wersję instalacyjną wprost stąd: https://www.skype.com/pl/ Po zainstalowaniu będzie S na niebieskim tle. Ta wersja (Skype-8.27.0.85) sprawuje się normalnie i ma znacznie więcej możliwości regulacyjnych.

Myślałem nad tym, ale nie wiem czy i jak odinstalować to g… oryginalne. Może spróbuję za jakiś czas jeśli ktoś nie podrzuci jakiegoś pomysłu.

Niczego nie masz odinstalowywać! Wersję, o której piszę, instaluje się jakby “obok” tamtej wersji, bez zwracania na nią uwagi. Po prostu będziesz miał dwie wersje Skype do wyboru, “białą” i “niebieską”. Nie ma tu żadnego problemu.

Gwoli wyjaśnienia, żadne z zabiegów nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Ten typ po prostu tak ma. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi!

Szanowni Państwo, jeszcze jedno pytanie: w Win7 jak chciałem dowiedzieć się na jaką prędkość spięła się karta sieciowa, to wystarczył manager zadań, zakładka sieć. A jak to jest w Win10? Trzeba przeczytać encyklopedię Britanica od deski do deski? Czy inną literaturę zawierającą co najmniej 200000 stron?

Wystarczy wejść na tę stronę: http://www.speedtest.net/pl kliknąć Start i… odczytać prędkość pobierania (za to się płaci!) oraz prędkość wysyłania danych. Wszystko w Mb/sek.

To jaką ja mam szybkość internetu to ja wiem. Chciałbym wiedzieć z jaką prędkością spina się karta w komputerze z routerem, czy to jest 450, 300 czy 150 MBitów. Windows 10 (tfu jego blać) tego nie pokazuje.

Zobacz, może tutaj coś znajdziesz:
https://www.tenforums.com/tutorials/75371-see-network-adapter-speed-windows-10-a.html .

Wobec tego: Ustawienia > Sieć i internet > po lewej Stan > po prawej (niebiesko) Wyświetl właściwości sieci > tam w tabeli pozycja WiFi i Prędkość łącza lub Ethernet i Prędkość łącza.

Dziękuję, sprawdziłem i ten sposób działa. Wszystko wydaje się być w porządku. To znaczy z prędkością z jaką spina się karta jest OK. Skype dalej żyje swoim życiem.

Możesz sprawdzić jeszcze czy tak samo zachowuje się Skype w przeglądarce:
https://www.skype.com/pl/
Zaloguj -> Użyj Skype w przeglądarce

Warto kontynuować ciągłe aktualizacje Skype w wersji instalacyjnej (niebieskiej), tym razem np. z:


Kolejne wersje są ciągle ulepszane, więc może usterki, o których pisałeś ponad miesiąc temu, zostały usunięte?

Mam tą wersję, a starą, tą oryginalną z W10 odinstalowałem na amen jakimś sposobem znalezionym w necie. I faktycznie się usunęła, nie ma jej. A usterka jak występowała tak występuje.

No tośmy pożartowali :joy:

1 polubienie

A jak to się ma do tego, że na serwerach Skype najnowsza wersja to 8.17.0.2? Czyżby wycofali 8.30?

Nic nie wiem, żeby się wycofali. Ja używam 8.30.0.50 bez problemów, a ta wersja tzw. “oryginalna”, czyli 12.1815.210.0 spoczywa sobie “obok” w systemie, w niczym mi nie przeszkadzając.

Ja też używam 8.30.0.50, ale spróbuj pobrać Skype z ich strony i zobaczysz, że pobiera się 8.17.0.2.