Dziwne zachowanie systemu na laptopie

Witam, może będzie mi ktoś w stanie pomóc. Chodzi o to że Windows Vista dziwnie się zachowuje. Viste mam zainstalowaną lalptopie i gdy odpalę system dysk cały czas mieli i mieli. Nie jest to spowodowane wina samego laptopa gdyż na Windows XP wszystko działa poprawnie i ciuchutko, nie ma żadnych problemów zaś na Vista są. Sterowniki wszystkie poprawne i zainstalowane do każdego użądzenia, co może być nie tak?

Zapewne mała ilość Ram to powoduje, przez co system często do swapa na dysku się odwołuje, stąd to mielenie.

1GB to mało?

W sumie to nie, choć przy pewnych zastosowaniach…

Spróbuj skorzystać z Ready Boost (jeśli posiadasz pendrive’a) i zobacz co wtedy będzie się działo.

niestety nie mam pendrive ale to się dzieje gdy nic nie robie na komputerze dysk mieli i mieli cały czas co mnie doprowadza do szału.

Witam!

Proponuję udać się do Panelu Sterowania, w opcjach check for solutions sprawdzić czy nie ma jakiś błędów aplikacji, po drugie, mam pytanie do Ciebie, jakie aplikacje ładują ci się w autostarcie ?

nie widze tego check for solutions, pozatym jak sprawdzic programy ktore laduja sie a autostarcie?

wciskasz na klawiaturze logo windows + r , wpisujesz msconfig i zobacz w zakładce startup jakie asz programy

hmm…

W chwili obecnej nie mam Visty, ale z tego co pamiętam, masz to w panelu sterowania/system and maintance

ok znalazłem solucje milcza nic w nich nie ma co do autostartu jest troszke rzczy ale to tylko wplywa na start systemu a nie dalsza prace prawda?

zależśy jeszcze jakie programy się uruchamiają, więc je podaj, zobaczymy

Złączono Posta : 13.01.2007 (Sob) 20:03

albo zapodaj screenshota :stuck_out_tongue:

ok oto screeny tak dla mnie jest wygodniej.

clipboard01bs0.png

2yj9.png

screeny nie działają, daj bezpośrednie linki, albo wklej linka miniaturka na forum

http://img441.imageshack.us/img441/1308/clipboard01bs0.png

http://img212.imageshack.us/img212/6052/2yj9.png

gotowe :slight_smile:

możesz odchaczyć:

winamp agent

wszystkie wpisy od nero

wszystkie wpisy od adobe acrobat reader

quicktime

hp quick …

Te wpisy nie są potrzebne, odchacz je, zrób restart kompa, i zobacz jak teraz zachowuje się komp

nic dalej mieli dysk bez sensu to cały czas cos pracuje.

daj jeszcze screena z taskmanagera w stanie bezczynności kompa, zobaczymy co tak mieli i zuzywa swap