Dziwne zachowanie Vcore, blokada o/c - proszę o pomoc!

W poszukiwaniu rozwiązania obszukałem baardzo dużo for o podobnej tematyce ale go nie znalazłem…

Mój problem polega na tym, że napięcie procka dziwnie się zachowuje co dosyć mocno blokuje mnie w O/C.

Nie ważne czy EIST i C1E jest włączone czy wyłączone, różnicy żadnej nie ma.

Ustawienia w biosie:

zdjcie0131qr4.th.jpg

PC Health Status (bios):

zdjcie0132uk8.th.jpg

Idle:

idleiu0.th.jpg

Stress:

stressns4.th.jpg

Jak widać Vcore w spoczynku to 1.328 (1.33), za to w stressie idzie w dół do 1.296.

W biosie ustawione jest prawie 1.37 a w PC Health Status widać tylko 1.34.

Wszędzie jest inne i za cholerę nie mogę nad tym zapanować :stuck_out_tongue:

Istnieje jakieś rozwiązanie? A może to taki duży Vdrop? :stuck_out_tongue:

Proszę o pomoc.

W jaki sposób oc jest blokowane, bo programy i tak przekłamują, jakie masz realne skoki to można sprawdzić na mosfetach miernikiem.

Proc dostaje za mało V i przez to zatrzymałem się na 3.8GHz i dalej ani rusz. A na napięciu 1.37 powinno chyba pójść trochę dalej.

Wątpię żebyś trafił na proca który lata na tak niskim napięciu przy 3,8 45nm jak nie raz widzę przy 3,8 potrzebują ok 1,5V.

A że tak się głupio zapytam dlaczego masz 2 volty z hakiem a nie 12 volt co ? Coś mi się zdaje że masz uwalony zasilacz.

To chyba błąd programu bo w biosie (PC Health Status) pokazuje 12V.

No ale wracając do tego Vcore. Da się jakoś rozwiązać?

Chyba, że to też błąd programu, ale dlaczego w stresie idzie w dół? :confused:

Jakby trzymał te 1.37V to bym na luzie wyciągnął 4.0GHz.

Ktoś pomoże?

Podnieś napięcie, i tak na tak niskim nie osiągniesz takiego wyniku. Tak to co można poradzić, jedynie zmierzyć miernikiem i zmodować sekcję zasilania, praktycznie nie ma płyty która realnie poda napięcie jakie ustawisz w biosie.

Tyle, że najwyższym bezpiecznym wg Intela jest 1.36275, a ja mam już 1.36875, więc boje się dalej podnosić :stuck_out_tongue:

Tyle że jest to napięcie przy standardowym taktowaniu, nie oc.