Dziwne zachowanie XP. Nic sie nie da uruchomić

Witam.

Problem jest taki: system da się uruchomić i wszystko wygląda ok ale tylko do momentu uruchomienia jakiegoś programu. Wtedy pojawia się okno z czarnym tłem w ramce a na górze ramki jest zazwyczaj tekst np: ntvd-624.668.350001 (litery ntvd są wspólne dla kazdego programu zmieniaja się numerki).

Próba ppm np: na Mój Komputer, konczy się jakby przeładowaniem eksplorera, znikają wszystkie ikony i pasek zadań by się za chwilę pojawić, czasami z ustawiniami graficznymi z Windows 2000.

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Będę wdzięczny za wszelkie pomysły.

Pomysł pierwszy - czy w trybie awaryjnym wszystko jest w porządku? Bo w trybie awaryjnym ładowane są tylko rzeczy niezbędne do uruchomienia systemu. Czyli nie są ładowane wszystkie sterowniki np. W przeciwieństwie do trybu normalnego. Jeżeli w trybie awaryjnym wszystko będzie w porządku, to oznaczać będzie prawdopodobnie problem z jakimś sterownikiem. W jaki sposób włączyć tryb awaryjny? Podczas uruchamiania komputera, jeszcze przed ekranem ładowania Windows przyciskaj F5 albo F8. Powinieneś ujrzeć planszę: http://zodi.com.pl/images/tryb_awaryjny.jpg. Sterowanie? Strzałki góra, dół. Wybierasz “Tryb awaryjny” i wciskasz Enter. Jak Ci się znudzi praca w trybie awaryjnym, to po prostu Start - Wyłącz - Uruchom ponownie. Nie musisz się obawiać, kiedy wciśniesz przycisk. Najwyżej system uruchomi się w trybie normalnym i nie pokaże planszy z wyborem trybu, w jakim uruchomić system. Gdybyś miał problem z uruchomieniem w trybie awaryjnym, zobacz: [http://www.searchengines.pl/Nie-moge-us … __p__25590](http://www.searchengines.pl/Nie-moge-usunac-wirusow-i-spyware-t12510.html/page view findpost p 25590)

Pomysł drugi - może to infekcja? Wykonaj log w OTL:

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

(przy czym Ciebie powinna interesować wersja OTL z rozszerzeniem .scr albo .com. (gdyby taka wersja nie chciała się pobrać, to prawy przycisk myszy na link do takiej wersji i opcja zapisz element docelowy jako)

Albo OTLPE gdy nawet system nie działa:

http://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagno … h-windows/

Następnie możesz kliknąć w ikonę wykrzyknika w prawym górnym rogu Twojej wiadomości i poprosić moderatora o przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo (a potem ewentualnie z powrotem). Tam najszybciej ktoś sprawdzi log.

Pomysł trzeci - reinstalacja Windows XP bez utraty danych:

[http://www.searchengines.pl/Reinstalacj … ntry109540](http://www.searchengines.pl/Reinstalacja-XP-t24500.html/page p 109540entry109540)

Albo:

źródło: optymalizacja-odchudzanie-windowsa-opis-krok-kroku-t76580.html#p545555

Możesz jeszcze poczekać, może ktoś będzie miał jakieś inne pomysły.

Powodzenia i daj znać o efektach.

Niestety to samo jest w trybie awaryjnym. Ok zrobie scany OTL’em i dołącze pózniej.

Dzięki Adam.

Dodane 23.05.2012 (Śr) 10:02

Niestety nic nie mogę zainstalować. Udało mi się uruchomić odzyskiwanie systemu z konsoli, ale tez nie działa poprawnie i nie potrafi wrócic do wcześniejszych punktów. Próba naprawy systemu z płytki tez nie działa, po wpisaniu hasła administratora robi się automatyczny restart…

Szkoda czasu robię nową instalację.

Jeszcze raz dzięki Adam.