Dziwne zachowywanie systemu xp

Witam Was

Temat może wydawać się nieco głupi bądź dziwny lecz po przeczytaniu tego trudno będzie nawet Wam wymyślić nazwę tematu adekwatną do problemu :stuck_out_tongue:

Dobra do rzeczy. Moje problemy:

  • Słysze odgłosy kliknięć kiedy ja nic nie robię

  • Notatnik i dziwne zachowywanie… PPM - Nowy - Dokument tekstowy… i o widzę ? Nazwa baza.txt zamiast nowy dokument tekstowy.txt (albo jakoś tak w każdym bądź razie chodzi o standard). Przypomniało mi się że mój poprzedni notatnik nazwałem baza… ok, porobiłem testy. I… jeśli stworze notatnik, jego nazwę zmienię na xxx.txt to następny stworzony notatnik będzie nosił nazwę xxx.txt (czyli poprzednio utworzonego)

  • Dziwne zachowywanie się rozszerzeń. Zawsze kiedy chciałem zmienić rozszerzenie zmieniałem tylko końcówkę z np: txt na bat i było dobrze a teraz po wykasowaniu nazwy i po wpisaniu np: trojan.bat pokazuje się trojan.bat.txt oczywiście plik tekstowy który chciałem zamienić na bat bez używania ZAPISZ JAKO nie zmienił swojego rozszerzenia.

  • Kodeki. Mam “Combined Community Codec Pack” i działały/ją dobrze w zależności od godziny. Tylko od 14:00 do 15:30 gdy chce otworzyć jakąś mp3 pojawia się czarny ekran zamiast pulpitu nic nie widzę, po 2 min odtwarzacz (w tym przypadku winamp) się zamyka.

  • Otwiera się czasami kalkulator (ten z xp) i wystukuje godzina + minuta + dzień + miesiąc + rok = i podaje wynik :confused:

To wszystko wygląda mi na KeyLog’a jednakże nic ja ani moi sprzymierzeńcy spybot i avast nie wykrywają. Dodatkowo mam Firewalla Sygate i zablokowane porty za pomocą wwdc i seconfigxp.

Rejestr przeczyszczony różnymi programami i wydaje się czysty, zbędne pliki usunięte.

Mój system to Xp Home Edition z Sp3 od ponad 1,5 roku bez formata :smiley:

Daje log z SilentRunners (ja nic nie znalazłem) i log HijackThis (Nic nie znalazłem)

service pack 3 wyszedł nie całe 2 miesiące temu :stuck_out_tongue: , więc może czas przeczyścić kompa i świeży system postawić

W dniu 05.06.2008 , o godzinie 13:04 został dopisany post przez DarkPeter

i nie zapomnij uzbroić kompa w jakiś dobry pakiet antywirusowy z firewallem, bo widze że system nieźle zaśmiecony robakami :wink:

Robaków raczej nie ma, przynajmniej tak wynika z raportu Avasta i SpyBota oraz z logów wyżej prze zemnie podanych.

Nie mam zamiaru robić formata, chce utrzymać ten system jak najdłużej przy życiu :smiley:

Avasta odpuść, zainstaluj Avirę ,Kaspersky 30 dniowy lub 90 -dniowy Norton Internet Security 2008 i dokladnie przeskanuj kompa, zrob też porzadki rejestru i dysku

A ten XP to oryginalny?

Pytam bo nasz dziwne problemy :smiley:

Skan Kasperkym skończony, nie znaleziono nic, Norton gorszy i pamięciożerny więc nawet nie zabieram sie za skanowanie za pomocą niego.

W dniu 05.06.2008 , o godzinie 13:18 został dopisany post przez M_a_r_i_o

Czy Ty myślisz ze problemy mają tylko nielegalni użytkownicy Misroshiftu ? otóż cie zaskocze… mam legala !

zrób porządek z rejestrem jakimś progsem do tego, odpal też CCleaner aby powyrzucać różne śmieci

249 PLN za orginał to chyba już każdego stać :stuck_out_tongue_winking_eye: sądząc po maszynkach :evil:

Ale w p2p jest za darmo :x :stuck_out_tongue:

MAM LEGALA !!

Rejestr przeczyszczony !!

przejrzyj Autostart :stuck_out_tongue:

W dniu 05.06.2008 , o godzinie 13:57 został dopisany post przez DarkPeter

A tak w ogóle wyglada jakbyś miał szpiega w kompie, ktoś może przejął Ci maszynke :stuck_out_tongue: welcome to sieć boot, przleć Spybot Search & Destroy,AVG Anti-Spyware,Spyware Terminator,Ad-Aware 2008 lub czymś podobnym

A czy ja pisze po CHIŃSKU ? !!

Już dawno przeleciałem SpyBot’em ! I nic ni wykrył, autostart czysty… w programie Autoruns… log

to se zawalileś system śmieciami, wiec preinstall :stuck_out_tongue: =D>

Przeczyść kompa darmowym softem Spyware Doctor Starter Edition oraz RootkitRevealer lub AVG Anti-Rootkit Free.