Dziwne zachwanie kompa

Mam problem mianowicie podczas tego gdy np. gram komp sie zwiesza w taki sposob ze nic nie da sie zrobic tak jakby zatrzymuje sie na tym momecie co staną i pozostaje tylko i wyłącznie reset. Czasem jest tak, że sie zatrzyma i po 5-10 sekundach znowu “ożywia się”. Macie jakieś pomysły…? Bo mi sie wyczerpały… Może to wina karty graficznej ?

Jak wiadomo komputer podczas gier najbardziej jest używany. Dlatego na początek proponuję przeczyścić komputer od środka tzn. wentylatory etc. Możeliwe, że któryś po prostu się zakurzył i jak potrzeba jego “ciągle” to nie daje rady.

Możesz sprawdzić dodatkowo temperatury. Najlepiej tuż po wyjściu z gry która Ci się często zawiesza. (podczas normalnej pracy też możesz zrobić pomiar).

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=88838

Dodatkowo proszę podać jaki masz sprzęt (konfguracja komputera)

No niestety to nie pomaga… Czyściłem juz go dokładnie :slight_smile: Temperatury są w normie bo sprawdzałem. (no chyba ze kartra graficzna podczas stresu czasem ma 64°C) no ale to chyba nie jest tak duzo ?

adam9870 - kompa mam takiego jak w podpisie no chyba ze chcesz jakies dokladniejsze informacje na temat jakiegos podzespolu to napisz

Zamieszam pomiary z Everesta

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8705F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Temperatury

Procesor 37 °C (99 °F)

Aux 39 °C (102 °F)

Procesor graficzny 58 °C (136 °F)

Seagate ST380011A 38 °C (100 °F)

Wentylatory

Procesor 3309 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.70 V

+2.5 V 2.59 V

+3.3 V 3.25 V

+5 V 5.13 V

+12 V 12.16 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.92 V

VBAT baterii CMOS 3.36 V

U mnie zawiesza się non stop. Wg mnie to wina Ramu może masz za mało pamięci??

Mysle ze nie nawet na słabych grach sie zwiesza co nie wymagają tyle ramu… np. Counter Strike 1.6 czy Fifa 06:)

Polecam program MEMTEST,zapodaj go z poziom dosa i zobacz czy nie masz bledow z winy ramow i zwieszek przez nie.